19.05.2022, Perşembe
16 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Coronavirüs testi pozitif çıkan hasta düğünde...

Coronavirüs testi pozitif çıkan hasta düğünde bulundu

Haber Merkezi - 20 Ağustos 2020 Perşembe - 23:25 Coronavirüs testi pozitif çıkan hasta düğünde bulundu

Denizli’de coronavirüs testi pozitif çıkan ve karantinada olması gereken kişi, Muğla’da bir düğünde bulundu.

A- A+

Alınan önlemlere, coronavirüsün dünyayı kasıp kavurmasına ve tarifsiz acılar yaşatmasına rağmen, COVID-19 testi pozitif çıkanlar, yapılan uyarılara uymuyor. Gittiği yerdeki kişilere virüs bulaştıracağını bile bile karantinada kalmak yerine kalabalıklara karışıyor.

Bunun bir örneği daha Denizli İl Sağlık Müdürü Uz Dr Berna Öztürk’ün açıklamasıyla ortaya çıktı. Öztürk, coronavirüs testi pozitif çıkan kişinin  karantinada olması gerekirken Muğla’da bir düğünde bulduklarını açıkladı.

İl Sağlık Müdürü Öztürk, konuyla ilgili “An itibari ile Covid pozitif gelen bir kişiyi maalesef ki Muğla tarafında bir düğünde bulduk. Sağlık ekiplerimiz düğüne filyasyona gidiyor. ‘Maske, mesafe, hijyen’ dedik. ‘Kurallara uyulmazsa bu yasakları getirir’ dedik. Çok çalıştık.. Hem hastalarımızı tedaviye hem de hastalık yayılmasın diye biligilendirmeye çalıştık. Tekrar tekrar söylemek istiyorum, Yeniden düğünlerimizi kutlayalım, el ele halay çekip zeybek oynayalım istiyorsak #Maske#Mesafe#Hijyen. Sizlere iyi uykular biz işteyiz” açıklamasını yaptı.