05.02.2023, Pazar
0 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Öğrencilere akılcı ilaç kullanımı eğitimi

Öğrencilere akılcı ilaç kullanımı eğitimi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 9 Aralık 2022 Cuma - 12:17Güncelleme: 9 Aralık 2022 Cuma - 12:18
Öğrencilere akılcı ilaç kullanımı eğitimi

Denizli İl Sağlık Müdürlüğünce, ilaçların yanlış ve bilinçsiz kullanımı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla öğrencilere “akılcı ilaç kullanımı” konusunda eğitimler verilecek

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğünün akılcı ilaç kullanımı konusundaki çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile ildeki anaokulu ile ilkokul birinci sınıf öğrencilerine akılcı ilaç kullanımı konusunda eğitim çalışması başlatıldı.

İlk eğitim Hasan Veli Üğür Anaokulunda, Akılcı İlaç İl Temsilcisi Dr Banu Candan Yılmaz tarafından eğitim verildi. Eğitim programına İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ve Denizli İl Milli Eğitim Müdür Vekili Süleyman Ekici de katıldı.

Haberin DevamıReklam

Ülke ekonomisine ve insan sağlığına zararlı olan gereksiz ilaç kullanımı konusunda Denizli’de güzel çalışmaların yürütüldüğünü ifade ederek, “Sağlık Bakanlığımızın akılcı ilaç kullanımı konusundaki politikaları çerçevesinde yeni bir projeye başlıyoruz. ‘Ağaç yaşken eğilir’ dedik ve Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde 66 anaokulumuzdaki 8 bin 500 öğrenciye ve il genelindeki ilkokul birinci sınıflarda akılcı ilaç kullanımı konusunda eğitimler vermeye başladık” dedi.

Bu projeyle okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerinde akılcı ilaç kullanımı konusunda farkındalık yaratmanın amaçlandığını kaydeden Öztürk, ailelere gönderilecek ebeveyn mektubuyla da daha büyük kitlelere ulaşmak istediklerini sözlerine ekledi.

Denizli İl Milli Eğitim Müdür Vekili Süleyman Ekici de “Her zaman paydaş kurumlarla iş birliği içerisinde öğrencilerimizi bilgilendirmeye çalışıyoruz. Bugün de Denizli İl Sağlık Müdürlüğümüzle birlikte öğrencilerimize akılcı ilaç kullanımı konusunda çok güzel eğitim verildi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.