30.11.2020, Pazartesi
6 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu

Eczaneler de ücretsiz maske dağıtacak

Engin ÜNAL / D20HABER - 10 Nisan 2020 Cuma - 12:01 Eczaneler de ücretsiz maske dağıtacak

Denizli Valiliği, vatandaşların maske ihtiyacının karşılanması için çalışmalarını sürdürürken, dağıtım ağına eczanelerinde dahil edileceği bildirildi.

A- A+

Vali Hasan Karahan, coronavirüs ile mücadele kapsamında vatandaşların maske takmadan sokağa çıkmalarının yasaklandığını anımsatarak, e-Devlet ve e-PTT AVM’ye başvuru yapanlara maske dağıtımının PTT aracılığıyla yapıldığını belirtti.

Ücretle maske satışının yasaklandığını belirten Karahan, vatandaşların ihtiyacının karşılanması için kamu hizmetlerinin sunulduğu kapalı ve açık yerler ile pazaryerleri, toplu taşıma araçları, yol kontrol noktaları başta olmak üzere, vatandaşların kolayca erişebilecekleri yerlerde kamu görevlileri tarafından maske dağıtımı yapılacağını belirtti.

Karahan, maske dağıtımında İstanbul’da olduğu gibi Denizli’de de eczanelerin devrede olacağını, bunun alt yapısını oluşturma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Maske dağıtımında, planlama, koordinasyon ve uygulama kaymakamlıklar, kolluk birimleri, Vefa Sosyal Destek Grubu, ilgili kurum ve kuruluşları aracılığıyla gerçekleştirilecek.