30.06.2022, Perşembe
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Düğüne giden işçi coronavirüs kaptı, birlikte...

Düğüne giden işçi coronavirüs kaptı, birlikte çalıştığı 7 arkadaşı karantinaya alındı

Engin ÜNAL / D20HABER - 4 Eylül 2020 Cuma - 16:04 Düğüne giden işçi coronavirüs kaptı, birlikte çalıştığı 7 arkadaşı karantinaya alındı

Denizli’de üretim yapan bir tekstil fabrikasında çalışan işçi, gittiği düğün dönüşü rahatsızlandı ve yapılan coronavirüs (COVID-19) testi pozitif çıktı. Bu işçi tedaviye alınırken, düğüne birlikte gittiği ve fabrikada aynı alanda çalıştığı 7 arkadaşı temaslı olmaları nedeniyle evlerinde karantinaya alındı.

A- A+

Son dönemde ülke genelinde olduğu gibi Denizli’de de coronavirüs vakaları sayılarında artış yaşanırken, başta düğün ve sünnet törenleri ile taziye ziyaretleri olmak üzere çeşitli nedenlerle oluşan kalabalık ortamlar coronavirüsün yayılmasına neden oluyor. Çalışanların COVID-19’a yakalanması ise aileleriyle birlikte aynı ortamda çalıştıkları arkadaşlarının da sağlıklarını riske atıyor.

Haberin DevamıReklam

Bu vakalardan birisi de Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren bir fabrikada ortaya çıktı. Genel Yayın Yönetmenimiz Engin Ünal’ın görüştüğü fabrika sahibi, “Bir çalışanımız Tavas’ın Karahisar Mahallesi’nde düğüne gidiyor. Daha sonra rahatsızlanıyor ve gösterdiği semptomlar nedeniyle COVID-19 testi uygulanıyor. Pozitif çıkınca tedaviye alınırken, o düğüne birlikte gittiği 3 arkadaşı ve fabrikada aynı alanda çalıştığı 7 arkadaşı herhangi bir belirti göstermemelerine rağmen temaslı oldukları gerekçesiyle karantinaya alındı” açıklamasını yaptı.

Fabrika sahibi, COVID-19 testi pozitif çıkan ve onunla temaslı olduğu gerekçesiyle karantinaya alınan işçilerin dışında işletmede herhangi bir sağlık sorunu yaşanmadığını, normal üretimin devam ettiğini, bu tür vakaların İl sağlık Müdürlüğünce takip edildiği için işletmede coronavirüslü hasta çalıştırıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını sözlerine ekledi.