Doktorlardan siyah çelenkli protesto – D20Haber
11.12.2023, Pazartesi
8 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Doktorlardan siyah çelenkli protesto

Doktorlardan siyah çelenkli protesto

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 7 Temmuz 2022 Perşembe - 15:44Güncelleme: 7 Temmuz 2022 Perşembe - 15:44
Doktorlardan siyah çelenkli protesto

Denizli’de, meslektaşlarının katledilmesine tepki gösteren çok sayıda doktor iş bırakırken, İl Sağlık müdürlüğüne de siyah çelenk bırakıldı.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet ve Dr Ekrem Karakaya’nın Konya Şehir Hastanesinde görevi başında uğradığı silahlı saldırıda katledilmesi, kentteki eylemlerle protesto edildi.

Denizli Devlet Hastanesi, Servergazi Devlet Hastanesi, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi, ilçe devlet hastaneleri ve 250’ye yakın Aile Sağlığı Merkezi’nde görev yapandoktorlar, tepkilerini iş bırakme eylemiyle dile getirdi.

Protestolar, PAÜ Hastanesinde başladı. Önce üniversite yönetimi tarafından resmi tören düzenlenerek şehit Dr Ekrem Karakaya anıldı, hekimlere yönelik şiddet kınandı. Daha sonra Denizli Tabip Odası tarafından hastane önünde protesto gösterisi gerçekleştirdi.

Haberin DevamıReklam
Kentte ikinci protesto eylemi Denizli Devlet Hastanesi önünde yapıldı. Burada toplanan 500’ye yakın hekim, sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti protesto etti. Denizli Tabip Odası Başkanı Prof Dr Fazıl Necdet Ardıç, Hekim Birliği Temsilcisi Yusuf Kırmızıgül ve Hekim-Sen Temsilcisi Tuğçe Uğurlu, birer konuşma yaptı. Konuşmalarda “Hekemine sahip çık Türkiye. Tükeniyoruz. Öldürülüyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Grup daha sonra siyah çelenk bırakma üzere İl Sağlık Müdürlüğü’ne yöneldi. ‘Şiddet varsa biz yokuz”, “Sağlıkta şiddete hayır” sloganları eşliğinde il müdürlüğü binası önüne siyah çelenk bırakıldı. Hekimler protestolarını bir süre daha burada sürdürdükten sonra dağıldı.