19.05.2022, Perşembe
16 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Coronavirüsten karantinada olması gereken kişi otogarda...

Coronavirüsten karantinada olması gereken kişi otogarda yakalandı

Haber Merkezi - 30 Ağustos 2020 Pazar - 12:43 Coronavirüsten karantinada olması gereken kişi otogarda yakalandı

Denizli’ye çalışmak için gelen ve burada pozitif vaka ile temas ettiği için karantinaya alınan kişi, valizleriyle geldiği otogarda yakalandı.

A- A+

İddiaya göre, Enver Y., normalleşme sürecinin başlaması ile açılan lunaparklarda çalışmak üzere Denizli’ye geldi. Filyasyon ekipleri, Çameli ilçesinde bulunan lunaparkta bir süre çalışan Enver Y.’nin burada pozitif vaka ile temas ettiğini belirledi. Enver Y.’nin coronavirüs testlerinin ardından 14 gün karantinada kalması istendi.

Bir süre karantinada kalan yaşlı adam, daha sonra memleketi olan Lüleburgaz’a gitmek için şehirlerarası otobüs terminaline gelerek bilet aldı. Otobüse binmek üzere valizleri ile bekleyen Enver Y., polis ekiplerinin dikkati sayesinde tespit edildi. Burada yapılan sorgulamada, yaşlı adamın karantinada olması gerekirken otobüs terminaline geldiği belirlendi.

Enver Y.’nin temasta bulunduğu her nokta Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından dezenfekte edilirken, bulunduğu alan ise şeritle kapatıldı. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen acil sağlık ekipleri, Enver Y.’yi ambulansa aldı. Bu arada, doktoru ile iletişime geçildi.

Doktorundan alınan bilgilerde Enver Y.’nin pozitif vaka olmadığı, ancak temas nedeniyle karantinada olması gerektiği belirtildi. Sağlık ekipleri, daha sonra yaşlı adamı Denizli Devlet Hastanesine götürdü.

DENİZLİ (İHA)