21.05.2022, Cumartesi
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Coronavirüse karşı önlem almak isteyenler aktarların...

Coronavirüse karşı önlem almak isteyenler aktarların yolunu tuttu

Haber Merkezi - 21 Mart 2020 Cumartesi - 13:51 Coronavirüse karşı önlem almak isteyenler aktarların yolunu tuttu

Denizli’de, coronavirüse karşı önlem almak isteyen vatandaşlar aktarlara akın etti. Aktarların yolunu tutan vatandaşlar, özellikle vücut direncini güçlendirici ürünler, el dezenfektanı olarak da doğal yağlara yoğun ilgi gösteriyor.

A- A+

Kentte vatandaş virüsten korunmak için eldiven, maske, el dezenfektanının dışında doğal yöntemlere başvurarak aktarlara yöneldi. Belli başlı ürünlerde yoğun talep olduğunu belirten aktarlar, insanların daha çok vücut direncini güçlendirdiği için keçiboynuzu pekmezi, andız pekmezi, zencefil, zerdaçal, doğal arı ürünleri, bal, polen, propolis ve ellerini dezenfekte etmek için lavanta yağı, nane yağı, kekik yağı, çay ağacı yağı bu ürünlerden sattıklarını belirtti.

Aktar Yeliz Memişoğlu, “Zencefil, zerdaçal, tarçın, havlıcan bu grupları çok alıyorlar. Ada çayı, ıhlamur, kekik yine bu gruplardan en çok alınan şeyler. Vücut direncini arttırmak için propolis, keçiboynuzu pekmezi, andız pekmezi, karadut pekmezlerini alıyorlar. Arı sütü, bal, polen en çok sattığımız ürünlerden yine bu günlerde. Dezenfekte etmek için kendilerini lavanta yağı, nane yağı, kekik yağı, çay ağacı yağı bu yağlardan da çok satıyoruz ve en zor bulmaya başladığımız ürünler bunlar olmaya başladı. Çünkü ithalat olan ürünler yavaş yavaş ülkemizde tükenmeye, bulunmasında zorlanmaya başladığımız ürünler arasına girmeye başladı” dedi.

DENİZLİ (İHA)