30.11.2020, Pazartesi
6 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu

Coronavirüs şüphesiyle hastanede gözlem altında tutulan 2 kişi kaçtı, polis alarma geçti

Haber Merkezi - 3 Nisan 2020 Cuma - 10:25 Coronavirüs şüphesiyle hastanede gözlem altında tutulan 2 kişi kaçtı, polis alarma geçti

Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde, iki şahıs coronavirüs testinin yapılacağı hastanenin izolasyon bölümünden kaçınca polis alarma geçti. Bir süre sokaklarda aranan şahıslar kaçtıktan yaklaşık 20 dakika sonra hastaneye geri döndü.

A- A+

Olay, Denizli Devlet Hastanesi’nde meydana geldi. Coronavirüs şüphesi nedeniyle hastanede oluşturulan izole edilmiş bölümde gözlem altında tutulan M.İ. ve Ş.İ. iddiaya göre, hastane görevlilerini ve güvenlik görevlilerini atlatarak hastaneden kaçtı.

Hastane yetkilileri, İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı coronavirüs salgını tedbirleri kapsamında durumu polise bildirerek yardım istedi. İhbar üzerine polis ekipleri hastane çevresinde şahısları bulmak için çalışma başlattı. Aramalar kapsamında M.İ. ve Ş.İ.’nin evlerine de polis ve sağlık ekibi yönlendirildi. Kaçan şahıslar, olaydan yaklaşık 20 dakika sonra şahıslar hastaneye döndü. Ardından M.İ. ve Ş.İ., hastane görevlileri tarafından tekrardan izolasyon bölümüne alındı.

Öte yandan, sağlık görevlileri şahıslara başka bir kişi ile temasta bulunup bulunmadıklarını sorarak bilgi aldı.

DENİZLİ (İHA)