15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Bu yıl sağlığa 15 milyon liralık...

Bu yıl sağlığa 15 milyon liralık yatırım yapılacak

Haber Merkezi - 14 Ocak 2022 Cuma - 17:40 Bu yıl sağlığa 15 milyon liralık yatırım yapılacak

Denizli Sağlık Müdürü Dr Berna Öztürk, ilde bu yıl sağlık alanında 15 milyon liralık yatırım yapılacağı bildirdi.

A- A+

Sağlık yatırımlarının ele alındığı toplantı İl Sağlık Müdürü Dr Berna Öztürk başkanlığında yapıldı. Yatırımlarla ilgili bilgi veren Öztürk, 2019 ve 2020 yıllarında başlatılan 28 milyon liralık sağlık yatırımlarının yüzde 90’ının 2021 yılında tamamlandığını, yüzde 10’luk kısmının da birkaç ay içinde tamamlanacağını, ayrıca 63 sağlık tesisinde de 1 milyon 250 bin lira tutarında bakım, onarım ve tadilat çalışmalarının gerçekleştirildiğini söyledi.

Geçen yılın yatırımlarıyla ilgili de bilgiler paylaşan Öztürk, “2021 yılında Çivril Şehit Hilmi Öz Devlet Hastanemizde 20 cihazlı diyaliz ünitesi ve 6 diş polikliniği bulunan ek hizmet binası, Denizli Devlet Hastanesi bünyesinde Bağımlı Hastalar İçin Rehabilitasyon (BAHAR) Merkezi, Tavas’ta KETEM hizmete açıldı. Yine Çameli’de Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık İstasyonu, Honaz’da 112 Acil Sağlık İstasyonu ve Çal’da Denizler Sağlık Evi vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu” dedi.

Haberin DevamıReklam

Bu yıl yapılacak yatırımlara da değinen Öztürk, “Acıpayam’da Aile Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezi, Merkezde Halk Sağlığı Laboratuvarı çok yakın zamanda faaliyette olacak. Yine Buldan’da Toplum Sağlığı Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve Acil Sağlık İstasyonu inşaatlarımız bu yıl içerisinde tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine açılacak. Ayrıca 2022 yılında Tavas Aile Sağlığı Merkezi, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Sağlıklı Hayat Merkezi projelerimizi de başlatmayı hedefliyoruz. Uluslararası kalitede bir sağlık kampüsü olarak hizmet verecek Şehir Hastanemizin inşaat çalışmaları da başladı ve bittiğinde o da Denizli için büyük bir kazanım olacak” diye konuştu.