Denizli Tabip Odası ile LÖSEV kanser tedavisinde iş birliği yapacak – D20Haber
08.12.2023, Cuma
8 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Denizli Tabip Odası ile LÖSEV kanser...

Denizli Tabip Odası ile LÖSEV kanser tedavisinde iş birliği yapacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 13 Ekim 2023 Cuma - 13:03Güncelleme: 13 Ekim 2023 Cuma - 13:03
Denizli Tabip Odası ile LÖSEV kanser tedavisinde iş birliği yapacak

Denizli Tabip Odası ile LÖSEV, kanser hastalarının tedavisinde bilgiye kolay ulaşımı sağlamak amacıyla iş birliği protokolü imzaladı.

Denizli Gazeteciler Cemiyetindeki basın toplantısıyla imzalanan protokol ile ilgili Denizli Tabip Odası Başkanı Prof Dr Fazıl Necdet Ardıç, sağlık alanında yaşanan sorunlara dikkati çekti. Özellikle çocuklarda kanser hastalığının tedavisine yönelik çalışmalar yapan LÖSEV vakfı ile bir protokol imzaladıklarını kaydeden Ardıç, şunları söyledi:

“Herhangi bir sorunla karşılaştığımızda başvurduğumuz sağlık sistemi ne yazık ki hastalar arasında ayrım yapmıyor. Boğazın ağrıyorsa 5 dakika, kanser hastasıysan da 5 dakika. Bu yüzden en büyük zorluğu ağır hastalığı olanlar çekiyor. Maddi manevi birçok sıkıntı yaşıyorlar.

Bu protokolün amacı özellikle yetişkin ve çocuk kanser hastalarının bilgiye kolay erişmelerini sağlamak. Karşılaştıkları zorluklarda yardım arayabilecekleri olanakları genişletmek.

Haberin DevamıReklam
Bu protokolün kapsamı, kansere dair Denizli Tabip Odası ile bilinçlendirici seminer ve etkinliklerle farkındalık oluşturmak, bu kapsamda LÖSEV’in maddi, ayni ve sosyal yardımlarını ulaştırmak üzere, yeni kanser vakalarına ulaşmasına destek sağlanması, sağlıklı yaşam, aktif faaliyetler, sağlıklı beslenme konularında kamuoyu bilinci oluşturulması, kanser ile mücadele edilirken önlenmesine yönelik çalışmaların ortak projeler ile yürütülmesi, sosyal sorumluluğun bir toplum bilinci olarak yerleştirilmesi hususunda iş birliği yapmaktır.”

Açıklamanın ardından iş birlği protokolü Denizli Tabip Odası Başkanı Prof Dr Fazıl Necdet Ardıç ve LÖSEV Ege Bölgesi Halkla İlişkiler Koordinatörü Berçin Edirne tarafından imzalandı.