Denizli Sağlık Müdürlüğünden 100. yıl fotoğraf sergisi – D20Haber
24.07.2024, Çarşamba
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Denizli Sağlık Müdürlüğünden 100. yıl fotoğraf...

Denizli Sağlık Müdürlüğünden 100. yıl fotoğraf sergisi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Ekim 2023 Cumartesi - 08:37Güncelleme: 28 Ekim 2023 Cumartesi - 08:37
Denizli Sağlık Müdürlüğünden 100. yıl fotoğraf sergisi

Denizli İl Sağlık Müdürlüğünce, Forum Çamlık AVM’de Cumhuriyet’in 100. Yılı kapsamında “100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla” temalı fotoğraf sergisi açıldı.

Sağlık hizmetleri ile personelin görev yaptığı yerlerden yansıyan fotoğrafların yer aldığı serginin açılışına Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Toprak Mahsulleri Ofisi Denizli Başmüdürü Yücel Türkanoğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar, İşkur İl Müdürü Fatih Işık, Et ve Süt Kurumu Denizli Kombina Müdürü Alper Durmuş, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mehmet Fatih Namık Öztürk, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kadriye Özer Bici, Denetim Serbestlik il Müdürü Serkan Güler, Denizli Defterdarı Sedat Ayyıldız ve İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları katıldı.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, sergiyle ilgili yaptığı bilgilendirmede, sağlık çalışanlarının 100 yıldır aynı aşk ve heyecanla memleketin dört bir yanında şifa dağıtmaya devam ettiğini belirtti. Öztürk, şunları kaydetti:

“Bakanlığımızdan gönderilen fotoğrafların yer aldığı sergide, Cumhuriyet’n ilk yıllarında sunulan sağlık hizmetlerine dair çok sayıda siyah beyaz fotoğraflarda köy köy gezip tedavi yapan doktorların, fedakarca çalışan hemşirelerin ve canla başla görev yapan sağlık çalışanlarının imkansızlıklar içerisindeki görevlerini aktaran kareler bulunmaktadır. Tam 100 yıl sonra bugün artık imkansızlıklarla değil, çağın en ileri teknolojileri ile ön plana çıkmaktayız. Binalar, teknolojiler, imkanlar değişse de sağlık çalışanlarının aşk ve heyecanı hiç değişmemiştir. 100 yıl önce tüm imkansızlıklara rağmen işini aşkla yapan o ruh hiç değişmedi. Fedakarlıktan kaçınmayan, vatan borcudur deyip emek veren o karakter hiç değişmedi. Memleketimizin en uç noktasına dahi şifa götüren o heyecan hiç değişmedi.”

Öztürk, “100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla” temalı fotoğraf sergisi nin 3 Kasım’a kadar açık kalacağını sözlerine ekledi.