Denizli Devlet Hastanesinde vardiya poliklinikleri tekrar açıldı – D20Haber
20.04.2024, Cumartesi
13 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Denizli Devlet Hastanesinde vardiya poliklinikleri tekrar...

Denizli Devlet Hastanesinde vardiya poliklinikleri tekrar açıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 2 Nisan 2024 Salı - 18:05Güncelleme: 2 Nisan 2024 Salı - 18:05
Denizli Devlet Hastanesinde vardiya poliklinikleri tekrar açıldı

Denizli Devlet Hastanesinde, pandemi döneminde kapatılan vardiya poliklinikleri tekrar hizmete başladı.

Denizli Devlet Hastanesinde 2001 yılında açılan, ancak pandemi döneminde kapatılan vardiya poliklinik hizmeti nisan ayı itibariyle tekrar başlatıldı. Polikliniklerde hafta içi her gün 16.00–21.00 saatleri arasında fizik tedavi ve rehabilitasyon, iç hastalıkları, enfeksiyon, çocuk sağlığı ve hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum, kalp – damar, üroloji, göz, nöroloji ve ortopedide poliklinik hizmetleri verilecek.

Böylelikle gün içerisindeki poliklinik yoğunluğunun giderilmesi, akşamları acil servisteki hasta yoğunluğunun azaltılması, acile gelen poliklinik hastalarının vardiya polikliniklerine yönlendirilerek ilgili branş hekimine muayene olması ve acildeki hastaların daha hızlı ve güvenli hizmet alması sağlanabilecek.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, hasta memnuniyetini arttırmak amacıyla gün içerisinde hastaneye gelemeyen vatandaşların yararlanabilmesi için Denizli Devlet Hastanesi’nde vardiya polikliniği uygulamasını tekrar hayata geçirdiklerini belirterek, şu açıklamayı yaptı:

“Denizli’de ulaşılabilir ve kaliteli sağlık hizmeti sunmak için çalışmalarımız devam ediyor. 2001 yılından beri Denizli Devlet Hastanesi’nde başarıyla yürüttüğümüz fakat pandemi döneminde ara vermek zorunda kaldığımız vardiya polikliniklerini tekrar açtık. Rutin mesai saatleri içerisinde hastaneye çeşitli nedenlerle gelemeyen vatandaşlarımız vardiya polikliniklerine gelerek muayene olabilecek, tahlil ve tetkiklerini yaptırabilecek. Vardiya poliklinikleriyle birlikte 16.00’dan sonra acil servise gelen hasta yükü azalacak. İlerleyen zamanlarda ihtiyaç halinde diğer branşlarda da vardiya polikliniği hizmeti verebileceğiz. Muayene olmak isteyen vatandaşlarımız MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) veya 182’yi arayarak randevularını alabilirler.”