Denizli Devlet Hastanesi bilgisayarlı tomografi cihazı yenilendi – D20Haber
20.04.2024, Cumartesi
13 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Denizli Devlet Hastanesi bilgisayarlı tomografi cihazı...

Denizli Devlet Hastanesi bilgisayarlı tomografi cihazı yenilendi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 14 Şubat 2024 Çarşamba - 14:31Güncelleme: 14 Şubat 2024 Çarşamba - 14:31
Denizli Devlet Hastanesi bilgisayarlı tomografi cihazı yenilendi

Denizli Devlet Hastanesinin bilgisayarlı tomografi cihazı yenilendi. Yenilenen tomografi cihazıyla çok kapsamlı tarama yapılabildiği belirtildi.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, ildeki kamu hastanelerinde kullanılan cihazların gelişen teknolojiye uygun yenilendiğini, bu yenilemelerden birinin de Denizli Devlet Hastanesindeki tomografi cihazıyla yapıldığını ifade etti.

Denizli Devlet Hastanesinde 3, Servergazi, Acıpayam, Tavas, Çivril ve Buldan devlet hastanelerinde 1’er olmak üzere toplamda 8 tomografi cihazıyla hizmet sunulduğunu bildiren Öztürk, şunları kaydetti:

“Günlük ortalama 8 bin acil ve poliklinik muayenesi verilen Denizli Devlet Hastanemize bakanlığımız tarafından alınan yeni tomografi cihazı gönderilerek, kurulumu yapıldı. 128, 32 ve 16 kesitlik tomografi cihazları ile birlikte İlimizin parkuru yenilenmiş oldu. Yeni cihazlarımız hastaya daha az radyasyon verip, daha hızlı çekim sağlayarak daha kaliteli görüntüleme sağlıyor. Bu cihazlar Hastanelerimizde verilecek sağlık hizmeti kalitesini artırmakta, hastalıkların teşhisinin daha hızlı ve etkin yapılmasına katkı sağlamaktadır. Denizli Devlet Hastanemizde yenilenen bu cihazla birlikte acil tomografi cihazı ve Dokuzkavaklar Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniğimizde bir tomografi cihazı olmak üzere 3 tomografi cihazı ile sağlık hizmeti sunulmaktadır.”