Çivril’de sağlık istasyonları açıldı – D20Haber
20.04.2024, Cumartesi
13 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Çivril’de sağlık istasyonları açıldı

Çivril’de sağlık istasyonları açıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 3 Mart 2024 Pazar - 11:31Güncelleme: 3 Mart 2024 Pazar - 15:39
Çivril’de sağlık istasyonları açıldı

Denizli’nin Çivril ilçesinde devlet - vatandaş iş birliğiyle yaptırılan iki sağlık hizmetleri istasyonu hizmete açıldı.

Çivril Merkez 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile Gümüş Traktör Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından yaptırılan Kıralan Hacı Osman Gümüş Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılış törenlerine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, AK Parti Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan ve Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çivril Kaymakamı Hasan Akbulut, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Denizi İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Hayırsever Gümüş Ailesi, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, “Acil sağlık hizmetleri istasyonları her ildeki nüfus yoğunluğuna göre planlanmakla birlikte, büyük ilçelerimizde 30 bin nüfusa bir istasyon yapılacak şekilde konuşlanmaktadır. Çivril’de 2 istasyonumuz vardı. Çivril’e 3. Acil Sağlık İstasyonumuzun kurulması yönünde çalışmalar başlattık. Sağlık Bakanlığımıza bu talebi doğru bir şekilde anlattık ve bakanlığımız acil sağlık istasyonu yapılmasını uygun buldu. Hayırseverlerimiz Gümüş ailesi de istasyon yapımına talip oldu ve burada Devlet – vatandaş işbirliğinin en güzel örneğini gördük. Hayırseverlerimiz tarafından yaptırılan istasyonun yanında Sağlık Bakanlığımız tarafından gönderilen yeni bir ambulans Kıralan’da hizmet verecek. Yine Çivril’de Devlet Hastanesi yerleşkesinde Sağlık Bakanlığımız tarafından yaptırılan 112 Acil Sağlık İstasyonun açılışını gerçekleştireceğiz” dedi.

Hayırsever Mustafa Gümüş de yaptığı konuşmada böyle güzel bir günde kendilerini yalnız bırakmayanlara teşekkür etti.

Çivril Kaymakamı Hasan Akbulut da Çivril’de hayırseverlerin meşhur olduğunu belirterek, “Çivril’e geldiğim günden beri bunu görüyorum. Bugün çok güzel bir tesisimizin açılışında bir araya geldik. Hayırseverimiz Mustafa Gümüş’e çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, da “Kıralan’a her geldiğimizde vatandaşlarımız tarafından Acil Sağlık İstasyonu ve ambulans talebi geliyordu. Bu noktada 112 istasyonunun yapılmasında hayırseverimize, bakanımıza, milletvekillerimize, Sağlık Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu ambulans buradan hiç çıkmaz. Fakat hayatın bir gerçeği var. İhtiyaç olduğunda artık 112 istasyonumuzda ambulansımız hızır gibi vakalara yetişecek” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci de, Hayırsever Mustafa Gümüş’e teşekkür ederek, “Avrupa’da yaşayan fakat sağlık sıkıntısı yaşayan Türk vatandaşlarımızı Avrupa’nın neresinden olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti’nin ambulans uçakları ile ülkemize getirerek tedavilerini yapıyoruz. Tüm dünyada Türkiye sağlık turizmin merkezi haline geldi. Avrupa’dan Türkiye’ye tedavi olmak için geliyorlar. Nereden nereye geldiğimizin en güzel örneğidir bunlar. Şehir Hastanelerimiz, Devlet Hastanelerimiz, Üniversite Hastanelerimiz, alanında uzman sağlık çalışanlarımız hizmet veriyor. Bir zamanlar ilde bile hayal edemeyeceğimiz hastane, bugün Çivril ilçemizde hatta Diş Hastanesiyle birlikte bulunmakta. Sağlık tesislerini yapmaya devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun ” ifadelerini kullandı.

Konuşmalardan sonra hayırsever Gümüş ailesi adına Mustafa Gümüş ve Muhammet Gümüş’e Çivril Kaymakamı Hasan Akbulut tarafından plaket takdim edildi.

Daha sonra da Kıralan 112 Acil Sağlık İstasyonu ve Çivril Merkez 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu hizmete açıldı.