27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. DDH’nın yeni başhekimi Erkaleli

DDH’nın yeni başhekimi Erkaleli

Haber Merkezi - 28 Nisan 2017 Cuma - 16:26 DDH’nın yeni başhekimi Erkaleli

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Denizli Devlet Hastanesi Yöneticiliğine Uz. Dr. Mehmet Erkaleli getirildi.

A- A+

Denizli Devlet Hastanesi Yöneticiliği’nde görev değişimi yaşandı. 2,5 yıldır hastanede Başhekim Yardımcısı olarak görev yapan Uz. Dr. Mehmet Erkaleli, hastane yöneticisi oldu. Genel Sekreter Uz. Dr. Berna Öztürk, Hastane yönetimi ve idarede çalışan personellerle yapılan toplantıda, Uz. Dr. Mehmet Erkaleli’nin Hastane Yöneticisi olarak atandığı açıkladı.

“İDARİ KADROLAR GEÇİCİ KURUMLAR KALICIDIR”

Denizli Devlet Hastanesi’nin bir okul gibi olduğunu, çalışan herkesin buradan mutlaka bir şey öğrenerek ayrıldığını söyleyen Öztürk, Uz. Dr. Mehmet Erkaleli’ye yeni görevinde başarılar diledi. Öztürk, “Denizli Devlet Hastanesi’nde idarecilik yapmak, burada bir personel olarak çalışmak, bu hastanenin içinde yer almak hekimler için idareciler için büyük bir tecrübedir. Burası bölge hastanesi gibi çalışır. Hepinizle birlikte bir ekip olarak burada çok güzel çalışmalar yaptık. Ne kadar iş üretebiliriz, hastaneyi nasıl bir adım öne çıkartabiliriz hep ona baktık. Çok şükür çalışmalarımız sonucunda Türkiye’ye örnek olacak bir Denizli Kamu Hastaneleri Birliği oluştu” dedi.

Haberin DevamıReklam

Denizli Devlet Hastanesi Yöneticisi Uz. Dr. Mehmet Erkaleli de 2,5 yıldır başhekim yardımcılığı görevini yürüttüğünü, bundan sonra da başhekim olarak hastaneye hizmet vermeye devam edeceğini söyledi. Erkaleli, “ Göreve geldiğim ilk günden beri diğer idareci arkadaşlarımla birlikte elimizden geldiğince hizmet etmeye çalıştık. Şimdi de Başhekim olarak hastanemizi bir adım daha öne götürmek için işlerimize dört elle sarılarak, ekip ruhu içerisinde çalışacağız” diye konuştu.

Uz. Dr. Mehmet Erkaleli Kimdir?

1975 Aydın doğumlu olup 2000 yılında Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2001-2005 yılları arasında Manisa Sarıgöl Merkez Sağlık Ocağı’nda Pratisyen Hekim olarak çalıştı. 2006-2012 yılları arasında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde iç hastalıkları dalında uzmanlık eğitimi aldı. 2012-2013 yılları arasında Tokat Reşadiye İlçe Devlet Hastanesi’nde uzman hekim olarak görev yaptı. 2013 yılında Denizli Devlet Hastanesi’nde İç Hastalıkları uzmanı olarak göreve başladı. 2015 yılında Denizli Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak atandı ve 2017 yılına kadar bu görevi sürdürdü. Nisan 2017 tarihinde Denizli Devlet Hastanesi Yöneticisi-Başhekimi olarak görevlendirildi. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. Sanat tarihi, müzik, resim ve fotoğraf ile ilgilenmektedir.