26.11.2020, Perşembe
3 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu

D20.HABER.COM’un istifa ettirilen başhekim yardımcısı haberi Türkiye gündeminde

Haber Merkezi - 10 Kasım 2020 Salı - 21:19 D20.HABER.COM’un istifa ettirilen başhekim yardımcısı haberi Türkiye gündeminde

Denizli’nin güvenilir haber sitesi D20HABER.COM’un “Denizli’den S.O.S. veriyorum, hastanelerde yer yok” çığlığını aktaran haberi büyük yankı yarattı. Dr Öğretim Üyesi Gürbüz Akçay’ın bu paylaşımı nedeniyle görevinden istifa etmek zorunda kalmasını ulusal yayın yapan haber siteleri de sütunlarına taşıdı.

A- A+

D20HABER.COM, ses getiren haberlere imza atmaya devam ediyor. Bugün de PAÜ Başhekim Yardımcısı Dr Öğretim Üyesi Gürbüz Akçay’ın paylaşımıyla ilgili haberimiz Sözcü, Cumhuriyet ve BirGün gibi ulusal medyanın haber sitelerine taşındı.

Dr Öğretim Üyesi Akçay’ın whatsapp grubunda yaptığı “Denizli’den S.O.S. veriyorum, hastanelerde yer yok” paylaşımının ardından görevinden istifa ettiğini duyurmuştuk. “Bu paylaşımın ardından başhekim yardımcılığı görevinden istifa etmek zorunda kaldı” başlıklı haberimizi Sözcü, okurlarına “Hastanelerde yer yok dedi, görevden alındı” başlığıyla verdi.

BirGün ise, haberde “Başhekim Yardımcısı, ‘Covid servisleri doldu, hastanede yer yok’ dedi, istifa ettirildi” başlığını kullandı.

Cumhuriyet de haberi “Hastanelerde yer yok. Sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli dedi, görevinden alındı” başlığıyla duyurdu.

• Denizli’de bir doktorun koronavirüs çığlığı: S.O.S. veriyorum, hastanelerde yer yok

BAŞHEKİM YARDIMCISININ ÇIĞLIĞI

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesinde Başhekim Yardımcısı olarak görev yapan Dr Öğretim Üyesi Gürbüz Akçay, whatsapp grubunda yaptığı paylaşımda “Denizli’den S.O.S. veriyorum. Korona pandemisi tüm şiddetiyle devam ediyor. İki devlet hastanesi ve Tıp Fakültesi yoğun bakımları, covid servisleri ve acilleri tamamen dolu. Son bir hafta içinde bir dostum, bir kuzenim rahmetli oldu. Şu anda kaç tane tanıdığım yoğun bakımda. Annem pozitif, evde tedavi alıyor. Ağırlaşsa Denizli’de hastanelerde yer yok. Bu yazıyı okuyanlardan Bakan Beye ulaşabilecek varsa Denizli’de acil sokağa çıkma yasağı ve tedbirlerin alınmasını bekliyoruz” ifadelerini kullanmıştı.