21.05.2022, Cumartesi
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Adalet Bakanlığından “duruşmalar ertelendi” açıklaması

Adalet Bakanlığından “duruşmalar ertelendi” açıklaması

Haber Merkezi - 16 Mart 2020 Pazartesi - 15:29 Adalet Bakanlığından “duruşmalar ertelendi” açıklaması

Coronavirüse karşı alınan önlemler artırılırken, Adalet Bakanlığı da bir dizi karar aldı ve tüm adliyelerde acil işler hariç duruşmaların ertelendiğini açıkladı.

A- A+

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, bakanlık yetkilileriyle coronavirüsle ilgili alınacak önlemlerin görüşüldüğü toplantı yaptı. Bakan Gül, toplantı sonrasında duruşmaların ertelendiğini, ertelenen duruşma günlerinin UYAP üzerinden duyurulacağını açıkladı.

Yeni tip coronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 60 yaş üstü hakim ve savcıların idari izinli sayılacağını kaydeden Gül, “Cezaevlerindeki hükümlü ve tutukluların sağlığı devlete emanettir. Bu konuda büyük titizlik gösterilmesi hepimizin ortak beklentisidir” dedi.

“NÖBETÇİ NOTERLİK UYGULAMASI ERTELENDİ”

Gül, coronavirüs tedbirleri kapsamında, “nöbetçi noterlik” uygulamasının yeni bir duyuruya kadar ertelendiğini bildirdi.

“HÜKÜMLÜLERİN TOPLU FAALİYETLERİ SONA ERDİRİLDİ”

Adalet Bakanı Gül, “Denetimli serbestlik kapsamında hükümlülerin toplu olarak yaptıkları tüm faaliyet ve çalışmalar sona erdirilmiştir” diye konuştu.

Avukat görüşmeleriyle ilgili de bilgi veren Bakan Gül, “Avukatlarımızın bu süreçte görüşmelerini asgari düzeyde gerçekleştirmesini öncelikle öneriyoruz. Acil ve çok gerekli haller varsa da hiçbir şekilde temas söz konusu olmayacak şekilde avukatlarımızın kapalı görüş yapması yönünde Bilim Kurulu’nun bir tavsiyesi ve bu konuda alınmış bir karar var” açıklamasını yaptı.