26.06.2022, Pazar
20 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. SERGİ
  6. /
  7. Ressam Pelin Yazar 16. kişisel sergisini...

Ressam Pelin Yazar 16. kişisel sergisini açıyor

Haber Merkezi - 11 Nisan 2019 Perşembe - 17:20 Ressam Pelin Yazar 16. kişisel sergisini açıyor

Ressam Pelin Yazar, 16’ncı kişisel sergisini yarın (cuma) Denizli’de açacak. “Yolculuk” isimli sergide sanatçının 35 eseri yer alacak.

A- A+

Uzun yıllar yurt dışında çalışan ressam Pelin Yazar, çalışmalarını açacağı sergiyle Denizlili sanatseverlerin beğenisine sunacak. Sergi yarın saat 18.00’de Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda açılacak.

PELİN YAZAR KİMDİR?

Haberin DevamıReklam

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nde Nevhiz Tanyeli Atölyesi’nden mezun olan Pelin yazar, Chicago Çocuk Müzesi’nde ve Chicago Çağdaş Sanatlar Müzesi’nde Sanat Eğitimi Bölümü’nde çalıştı. 20 yıla yakın Kuzey Amerika da (Kanada) yaşadı. Montreal’de sanat eğitimcisi olarak farklı kurumlarda görev aldı. Aynı zamanda kendi atölyesinde resim yapmaya devam etti. Resimlerini Kanada Montreal de Galerie 5 Continents temsil ediyor.

Sanatçı, bugüne kadar yurtdışında 12 yurt içinde 3 kişisel sergi açtı. Yurt dışında 35, yurtiçinde 5 karma sergiye katıldı. Yurtdışı sergilerini daha çok Kanada, Hindistan ve Amerika Birleşik Devletleri’nde açtı. Yurt içinde ise İstanbul’u tercih etti.