06.07.2022, Çarşamba
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. SERGİ
  6. /
  7. PAÜ’de karakalem sergisi ve şiir dinletisi

PAÜ’de karakalem sergisi ve şiir dinletisi

Haber Merkezi - 28 Nisan 2017 Cuma - 15:37 PAÜ’de karakalem sergisi ve şiir dinletisi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Sümeyye Gürsoy tarafından hazırlanan ‘Edebiyatımızdan Portreler’ adlı karakalem resim sergisi açıldı.

A- A+

Fakülte konferans salonu yanında bulunan fuaye alanında Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yunus Balcı tarafından açılışı yapılan sergide, Mehmet Akif Ersoy, Orhan Veli Kanık, Fuzuli, Halide Edip Adıvar, Muhibbi, Aşık Veysel Şatıroğlu, Nazım Hikmet Ran gibi Türk edebiyatının ünlü isimlerinin karakalem portreleri yer alıyor.

Haberin DevamıReklam

Serginin ardından Prof. Dr. İsmail Çetişli Konferans Salonu’nda Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencileri ile PAÜ Şiir Topluluğu’nun birlikte düzenlediği ‘Bir Bahar Akşamı’ isimli şiir dinletisi gerçekleştirildi. Öğrencilerin okuduğu şiirlere, öğrencilerden oluşan bir müzik grubu da eşlik etti.

Dinletide, Nazım Hikmet’ten ‘Tahir ile Zühre Meselesi’, Yahya Kemal Beyatlı’dan ‘Mehlika Sultan’, Ömer Lütfü Mete’den ‘Gülce’, Mevlana’dan ‘Etme’, Mehmet Akif Ersoy’dan ‘Bülbül’ gibi eserler öğrenciler tarafından izleyicilerin beğenisine sunuldu.