26.06.2022, Pazar
20 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. SERGİ
  6. /
  7. Karacasu’dan Yüzler sergisi açıldı

Karacasu’dan Yüzler sergisi açıldı

Haber Merkezi - 11 Ocak 2020 Cumartesi - 14:53 Karacasu’dan Yüzler sergisi açıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi salonunda, Karacasu ve kırsalındaki günlük yaşam ve portre fotoğraflarından oluşan “Karacasu’dan Yüzler” sergisi açıldı.

A- A+

Nazilli Fotoğraf ve Plastik Sanatlar Amatörleri Derneği (NAFOD) ‘un üyelerinin çektiği 60 fotoğraftan oluşan serginin açılışına Karacasu Kaymakamı ve aynı zamanda fotoğraf sanatçısı olan Ahmet Soley, Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal,  fotoğraf dernekleri , NAFOD üyeleri ile fotoğrafseverler katıldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan Soley, fotoğraf sanatının belde ve bölgeleri tanıtma dünyaya açma yöre insanının sosyal hayatına katkı verme gibi yararları olduğunu ifade etti. Karacasu’da geçen aylarda fotoğraf festivali düzenlediklerini belirten Soley, fotoğrafçıları Karacasu ve Afrodisias’a beklediklerini söyledi.

Haberin DevamıReklam

NAFOD Yönetim Kurulu üyesi Dr. Gürkan Mersin ise, “Derneğimiz 2006 yılında, fotoğrafa gönül vermiş az sayıda sanatseverin bir araya gelmesiyle Aydın’ın Nazilli ilçesinde kuruldu. Bu sergi çok özel ve özverili çalışma ile ortaya çıktı. Ödüller alan bir serginin Denizlili sanatseverlerle buluşmasından da mutlu olduk” dedi.

Sergi 16 Ocak Perşembe gününe kadar gezilebilecek.