06.07.2022, Çarşamba
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. SERGİ
  6. /
  7. Denizlili sanatçıların eserleri sanatseverlerle buluştu

Denizlili sanatçıların eserleri sanatseverlerle buluştu

Haber Merkezi - 10 Haziran 2021 Perşembe - 21:12 Denizlili sanatçıların eserleri sanatseverlerle buluştu

Merkezefendi Belediyesi ile Denizli Görsel Sanatlar Grubu iş birliğiyle düzenlenen Karma Sergi sanatseverler ile buluştu. 62 ressama ait olan tablolar, Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi içerisinde sergileniyor.

A- A+

Karma serginin açılışına Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Vali Ali Fuat Atik’in Eşi Fulya Atik, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Merkezefendi İlçe Emniyet Müdürü Sinan Tokdemir, İYİ Parti İl Başkanı Raziye Akışık, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, CHP Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Atıcı Bakcan ve Necdet Yılmaz, oda başkanları, muhtarlar ve sanatseverler katıldı.

Serginin açılışında konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, her zaman sanata ve sanatçıya destek olacaklarını, Merkezefendi’yi kültürün, sanatın ve eğitimin merkezi haline getireceklerini söyledi. Doğan, şöyle devam etti:

“Bu yola çıkarken ‘Merkezefendi’yi sanatla, sanatçıyla buluşturacağız’ demiştik. Göreve geldiğimiz günden beri arkadaşlarımızla birlikte bu doğrultuda çalışıyoruz. Merkezefendi Belediyemizde karikatür ve ressam Mehmet Selçuk ile birlikte ilk karikatür kitabımızı çıkardık. Bugün de 62 Merkezefendili çok değerli sanatçımızın içinde yer aldığı bu görsel sanatları hep birlikte değerlendirme fırsatımız olacak. Ben tüm sanatçılarımıza sanata olan katkılarından dolayı çok çok teşekkür ediyorum. Merkezefendi Belediyesi ile yaptıkları işbirliği için de çok çok teşekkür ediyorum.”

“BUGÜN ÇOK GURUR DUYDUM”

Haberin DevamıReklam

Her projede sivil toplum kuruluşlarını, dernekleri ve odaları en önde tuttuklarını, onlarla iş birliği içinde olduklarını kaydeden Doğan, “Toplumun farklı dinamitlerini, yerel yönetimler olarak güçlendirmek istiyoruz. Sizlerin çıkardığı farklı sesler, bize güç verecek, bizi yönlendirecek ve doğru projelerde buluşmamıza sebep olacaktır. Bugün de bunun meyvesini bu sergiyle birlikte alıyoruz. Kültürle, sanatla buluşmaya devam edeceğiz. Salgın koşulları yüzünden kültür ve sanat etkinliklerine ara verildi. Fakat yaz ayı boyunca Kültür Müdürlüğümüzle birlikte sizler için farklı etkinliklerimiz ve müjdelerimiz olacak. Sizler de sıkıldınız, talepleriniz var biliyorum. Büyük bir zevk ve heyecanla sizler için hazırlanıyoruz. Bugün ben çok gurur duydum. 62 sanatçının Denizlimizde, Merkezefendimizde olmasından gurur duydum. Birbirinden güzel eserler var. Bizlere düşen sizleri tanıtmak, isimlerinizi duyurmak ve eserlerinizi tanıtmak. Elimizden geldiğince sizlere destek olmaya devam edeceğiz. Katılımınız için, bizleri bugün yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Güzel projelerde buluşmak dileğiyle” dedi.

“VERİLEN DESTEKTEN DOLAYI MUTLULUK DUYUYORUZ”

Denizli Görsel Sanatlar Grubu adına konuşan Ressam Kemal Yenidede ise, “Pandemi süreci her alanda olduğu gibi bizlerin yapmış olduğu eserleri sergilemeye, aktif olarak hep birlikte paylaşma duygusunu yaşamaya maalesef engel oldu. Normalleşmeye başladığımız bugünlerde Merkezefendi Belediyesi’nin vermiş olduğu destek ile Denizli Görsel Sanatlar Grubu olarak hep birlikte bir araya gelmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Etkinliğin gerçekleşmesini sağlayan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve ekibine, bizleri yalnız bırakmayan sanatseverlere sonsuz teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Doğan, protokol üyeleri ile birlikte sergiyi gezerek sanatçılar ile eserler hakkında sohbet etti. Karma Sergi 30 Haziran Çarşamba gününe kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.