09.08.2022, Salı
23 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. SERGİ
  6. /
  7. Oğuz Altuntaş anısına Işığa Yol Verin...

Oğuz Altuntaş anısına Işığa Yol Verin fotoğraf sergisi

Haber Merkezi - 23 Temmuz 2022 Cumartesi - 13:39 Oğuz Altuntaş anısına Işığa Yol Verin fotoğraf sergisi

Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) tarafından, geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden gazeteci Oğuz Altuntaş anısına “Işığa Yol Verin” isimli fotoğraf sergisi açtı.

A- A+

Oğuz Altuntaş’ın anısına gerçekleştirilen sergi, Turan Bahadır Sergi Salonu’nda açıldı. Denizli Gazeteciler Cemiyeti üyesi 20 gazetecinin katkı sağladığı serginin açılışına AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, BİK Denizli Şubesi Müdürü Abdullah Güler, MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, STK temsilcileri, gazeteciler ve Oğuz Altuntaş’ın ailesi katıldı.

ZOLAN: GAZETECİLİK FEDAKARLIK GEREKTİRİYOR

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, serginin açılışında “Oğuz Altuntaş kardeşimiz gerçekten mesleğini en iyi şekilde, en üst seviyede yapan bir kardeşimizdi. Birlikte uzun süre çalışmak nasip oldu. Denizli Büyükşehir Belediyemize en üst seviyede katkı sağladı. Genç yaşta kaybettik. Allah rahmet eylesin. Elden bir şey gelmiyor. Zor bir meslek gazetecilik. Hiçbir mazeret olmaksızın, nerede bir olay varsa, nerede bir haber varsa, kendini de gerekirse tehlikeye atarak çalışan gazetecilerimiz var. Ben onların günlerini tebrik ediyorum. Gazeteciliği, basın mensubu olmayı herkes yapamaz. Özelliği olması gerekiyor, fedakarlık yapmak gerekiyor. Bu işi sevmesi gerekiyor” dedi.

YILMAZ: BASININ ÖNEMİNİ EN İYİ BİLENLERDENİM

Haberin DevamıReklam

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, basının önemine vurgu yaparak, “Öncelikle Oğuz Altuntaş’a rahmet, ailesine sabır diliyorum. Burada fotoğraf sanatının geçmişi resmetme anlamında, tarihi biriktirme anlamında çok değerli ve önemli buluyorum. Kentin farklı noktalarından fotoğraflar yer alıyor. Bir siyasetçi olarak ta basının önemini biliyorum. Toplumun aydınlatılması, saydam görüş, farklı bakış açılarıyla birlikte haberin, toplumun her kesimi için faydalı olduğunu düşünüyorum. Özellikle yerel siyasette, yerel basının önemini en iyi bilenlerden birisiyim. Bu organizasyonu tertip eden Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ne, kıymetli başkanımız Muhammet Karaçay nezdinde her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

KARAÇAY: OĞUZ ALTUNTAŞ’IN AİLESİNE KATKIDA BULUNMAK İSTİYORUZ

Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muhammet Karaçay, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir sergi planladıklarını kaydederek, “Bunu bir ay önce aramızdan ayrılan Oğuz Altuntaş’ın anısına çevirdik. Tüm üyelerimizden fotoğraflar talep ettik. Fotoğrafların seçiminde ve baskısında titiz bir davranış gösterdik. Sonunda bu fotoğrafları satarak Oğuz Altuntaş’ın ailesine biraz da olsa katkıda bulunmak istiyoruz. Dayanışma göstermek istiyoruz. Basınımızın son yıllarda yaşamış olduğu zor şartlar hepimizi etkiliyor. Bize son günlerde dayatılmak istenen sansürleri, ileride aşacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

AKHİSAR: EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin ilk kurucu yönetim kurulu üyesi fotoğrafçı Cengiz Akhisar da “Basın Bayramı’nda böyle bir serginin açılmasına çok mutlu oldum. Oğuz arkadaşımızla Denizli’de beraber, aynı çatı altında çalıştık. İlişkimiz hiçbir zaman değişmedi. Nerede görüşsek, konuşurduk. Ölümü bizim için çok üzücü oldu. Şaşırdık kaldık. Bu sergide Denizli Gazeteciler Cemiyeti tarafından onun anısına organize edildi. Emeği geçen bütün arkadaşlara da sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.