25.05.2022, Çarşamba
18 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. SERGİ
  6. /
  7. Otizmliler yararına Karantinanın Getirdikleri Sergisi açıldı

Otizmliler yararına Karantinanın Getirdikleri Sergisi açıldı

Haber Merkezi - 16 Nisan 2022 Cumartesi - 18:54 Otizmliler yararına Karantinanın Getirdikleri Sergisi açıldı

Pandemi sürecinde atık malzemelerden eserler üreten Suzan Işık, otizmliler yararına “Karantinanın Getirdikleri” isimli sergi açtı.

A- A+

Duvar kağıdı kataloglarının yanı sıra doğrama atölyelerinden edindiği sunta, pano ve benzeri atıkları, parke atıkları, ahşap süsleme ürünleri, deniz kabukları gibi malzemeleri değerlendiren Suzan Işık’ın Karantinanın Getirdikleri isimli sergisi Teraspark Alışveriş Merkezinde açıldı. Sanatçı, yarın (pazar) saat 22.00’ye kadar açık kalacak sergide yer alan eserlerini Denizli Otizm Derneği’ne bağışladı.

Otizm için geri dönüştürerek farkındalık yaratmaktan mutluluk duyduğunu belirten Işık, sergiye katılan otizm dostlarına teşekkür etti.

Otizmin insan çeşitliliğinin bir parçası olarak görülmesi gerektiğini ve ihtiyaç duydukları desteklerin otizmlilere sunulması konusunda bütün topluma sorumluluk düştüğünü vurgulayan Işık, bu sorumluluk duygusunun kendisini de harekete geçirdiğini söyledi.

ABD verilerine göre her 44 çocuktan birinin otizmli olduğunu belirten Denizli Otizm Derneği Başkanı Burcu Bilik ise, dernek olarak otistiklerin insan hak ve onuruna uygun bir hayat sürmesi için çalışmalar yaptıklarını ifade etti.