Attuda Antik Kenti Kaybolan Yaşamlar sergisinde – D20Haber
19.07.2024, Cuma
27 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. KÜLTÜR-SANAT-TURİZM
  4. /
  5. SERGİ
  6. /
  7. Attuda Antik Kenti Kaybolan Yaşamlar sergisinde

Attuda Antik Kenti Kaybolan Yaşamlar sergisinde

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Nisan 2017 Cumartesi - 15:02Güncelleme: 15 Nisan 2017 Cumartesi - 15:02
Attuda Antik Kenti Kaybolan Yaşamlar sergisinde

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Hisarköylüleri Yardımlaşma ve Çevre Güzelleştirme Derneği işbirliği ile düzenlenen, “Kaybolan Yaşamlar” adlı sergi açıldı. Hisarköy'ün geçmiş yıllara ait fotoğraflarının yeniden hayat bulduğu sergi ile Attuda Antik Kenti’nin daha çok tanınır olması hedefleniyor.

Attuda Antik Kenti olarak bilinen ve uzun yıllar önce sit alanı ilan edilen Hisarköy’ün geçmişinin fotoğraflarla anlatıldığı sergi, Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda açıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci serginin açılışında yaptığı konuşmada, Denizli ve turizm kavramlarının birbirlerine çok yakıştığını belirtti. Değirmenci, “Biz Attuda Antik Kenti’nin daha çok tanınır olması, gün yüzüne çıkması ve daha fazla turistin orayı ziyaret etmesi için her türlü işbirliğine varız. Bu serginin açılışında emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a ve bu değerleri bizlerle paylaşan Dernek Başkanımız Osman Canibey’e teşekkür ediyorum ” dedi.

Haberin DevamıReklam
Hisarköy’ün çok eski yıllarda çekilen fotoğraflarının toplandığı ve toplam 120 eserden oluşan sergi davetliler tarafından büyük beğeni topladı. Hisarköy’de yaşayanların anılarının canlandığı ve davetlilerin ilgiyle gezdiği sergi 20 Nisan’a kadar ziyaret edilebilecek.