Zeybekci’den İsrail açıklamasına “gerzek, geri zekalı” yorumu yapan yazara aynı dille yanıt – D20Haber
20.05.2024, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Zeybekci’den İsrail açıklamasına “gerzek, geri zekalı”...

Zeybekci’den İsrail açıklamasına “gerzek, geri zekalı” yorumu yapan yazara aynı dille yanıt

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Nisan 2024 Pazar - 15:30Güncelleme: 21 Nisan 2024 Pazar - 15:30
Zeybekci’den İsrail açıklamasına “gerzek, geri zekalı” yorumu yapan yazara aynı dille yanıt

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci’nin İsrail ile ticareti savunan sözleri, o mahallede tartışma yarattı, tepki çekti. En sert sözler Yeni Şafak Yazarı İsmail Kılıçarslandan geldi. “Bundan daha gerzekçe, geri zekalıca açıklama duymadım” diyen Kılıçarslan’a aynı tonda yanıt veren Zeybekci, “Gerzek dediğin kadar gerzek, geri zekalı dediğin kadar geri zekalısın” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci’nin, Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’ndaki “Eyvallah, İsrail’in Filistin’de, Gazze’de Müslümanlara yaptığı soykırımı, katliamı, bebek katliamını, nefretle, şiddetle kınıyoruz. Diğer taraftan İsrail, serbest ticaret anlaşmamızın olduğu bir ülke” sözleri gündemdeki yerini koruyor.

YENİ ŞAFAK YAZARININ PAYLAŞIMI

Zeybekci’nin, İsrail ile ticareti savunması ve ardından “Söylediğim her kelimenin sonuna kadar arkasındayım” açıklamasını yapması iktidara yakın çevrelerde farklı tepkilere yol açtı. En sert sözler ise Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan’dan geldi.

Kılıçarslan, sosyal medya hesabından “Gazze süreci boyunca bundan daha gerzekçe, bundan daha gerizekalıca bir açıklama duymadım. ‘Eyvallah’ diyor yahu soykırım için. Yuh artık. Yazıklar olsun” paylaşımında bulundu.

Haberin DevamıReklam
ZEYBEKCİ, AYNI DİLLE YANIT VERDİ

Kılıçarslan’ın sözlerine Zeybekci de aynı dilde yanıt verdi. Paylaşımında isim vermeyen Zeybekci, “Muhatabına gerzek dediğin kadar gerzek, geri zekalı dediğin kadar kadar geri zekalısın. Her neye layık gördüysen sende en az ona layıksın” ifadelerini kullandı.