Zeybekci, İsrail açıklamasına destek bulamadı, ‘basiretsiz, kifayetsiz, yalakalar’ diye çıkıştı – D20Haber
23.05.2024, Perşembe
19 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Zeybekci, İsrail açıklamasına destek bulamadı, ‘basiretsiz,...

Zeybekci, İsrail açıklamasına destek bulamadı, ‘basiretsiz, kifayetsiz, yalakalar’ diye çıkıştı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 22 Nisan 2024 Pazartesi - 14:15Güncelleme: 22 Nisan 2024 Pazartesi - 14:15
Zeybekci, İsrail açıklamasına destek bulamadı, ‘basiretsiz, kifayetsiz, yalakalar’ diye çıkıştı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, İsrail ile ticareti savunan açıklamasına beklediği desteği alamayınca iş dünyasına sert sözlerle yüklendi: Basiretsiz, kifayetsiz muhterisler, ideolojik yalakalar.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci’nin, Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’ndaki “Eyvallah, İsrail’in Filistin’de, Gazze’de Müslümanlara yaptığı soykırımı, katliamı, bebek katliamını, nefretle, şiddetle kınıyoruz. Diğer taraftan İsrail, serbest ticaret anlaşmamızın olduğu bir ülke” sözleri gündemdeki yerini koruyor.

Bu sözleri iktidara yakın medyada bile tartışma yaratan Zeybekci, Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan ile de polemiğe girmişti. Kılıçarslan’ın, “Gazze süreci boyunca bundan daha gerzekçe, bundan daha gerizekalıca bir açıklama duymadım. ‘Eyvallah’ diyor yahu soykırım için. Yuh artık. Yazıklar olsun” paylaşımına Zeybekci, “Muhatabına gerzek dediğin kadar gerzek, geri zekalı dediğin kadar kadar geri zekalısın. Her neye layık gördüysen sende en az ona layıksın” demişti.

BU KEZ İŞ DÜNYASINI HEDEF ALDI

Haberin DevamıReklam
İsrail ile ticareti savunan açıklamasına iş dünyasından da beklediği desteği alamayan Zeybekci, çok sert sözlerle iş dünyasını temsil eden STK’ları eleştirdi. Zeybekci, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Bizim oralarda bir söz vardır tam bu günlere uygun, Yörük sürüsünden adak vermek. Basiretsiz, kifayetsiz muhterisler, hayatı boyunca bir tek yumurtanın bile sorumluluğunu almamış her tarafın ideolojik yalakaları asla bir şey kaybetmezler, onlar her şekilde kazançlıdır, onların dünyasında kaybeden sadece yörüktür. Yalnız bizim dile getirdiğimiz sorunun asıl muhatabı olan kurumlar, kuruluşlar, birlikler, ..siad lar, mensuplarının menfaatlerini korumak, sorunlarının takipçisi olmak yerine sessizliği tercih etmeleri……..Tek konuşan biz olmuşuz, olsun varsın.”