20.01.2022, Perşembe
-4 °C / 7 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Turistik ekspres ile Pamukkale’ye seyahat

Turistik ekspres ile Pamukkale’ye seyahat

Haber Merkezi - 11 Aralık 2021 Cumartesi - 11:20 Turistik ekspres ile Pamukkale’ye seyahat

Denizli’nin turizmde dünyaya açılan penceresi olan Pamukkale, Devlet Demiryollarının turistik seyahat amaçlı seyahat rotasına alındı. Tren yolculuğuyla geziye çıkmak isteyenler, Pamukkale Ekspresi’ni kullanarak beyaz cennete ulaşabilecek.

A- A+

Doğu Ekspresi ile başlayan turistik seyahate Devlet Demiryolları yeni rotalar ekledi. Yeni rotaların Pamukkale, Ege, Toros, Güney Kurtalan ve Van Gölü olduğu açıklandı. Bu güzergahlarda düzenlenecek turistik seferler ile Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu’nun güzelliklerine ulaşım sağlanacak.

Toros, Ege, Pamukkale, Van Gölü ve Güney Kurtalan ekspresleri yataklı vagonlar hazırlanarak; Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu’nun turistik rotaları gezginlerle buluşturulacak. Türkiye Gazetesi’nden Cevdet Fırat Aydoğmuş’un haberine göre, otobüs turlarının ekspreslere entegre edilmesiyle Pamukkale travertenleri, Konya Mevlâna Müzesi ve Çatalhöyük, Van Gölü ve Akdamar Kilisesi, Şanlıurfa Göbeklitepe ve Balıklı Göl, Mardin Evleri ve Dara Antik Kenti, Diyarbakır Ulucami ve Meryem Ana Kilisesi, turistik rotalara dahil olacak.