06.12.2021, Pazartesi
10 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Tezgahta balık bollaştı, fiyatlar vatandaşı düşündürdü

Tezgahta balık bollaştı, fiyatlar vatandaşı düşündürdü

Haber Merkezi - 24 Kasım 2021 Çarşamba - 11:11 Tezgahta balık bollaştı, fiyatlar vatandaşı düşündürdü

Havaların soğumasıyla balık çeşitliliğinin arttığı balık pazarında, hamsi, sardalye ve istavritin kilosu 40 lirayı buldu.

A- A+

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte tezgahlardaki balık çeşitliliği de artıyor. Ekim ayında kilosu 7,5 liraya kadar düşen istavritin kilosu 40 lira olurken, hamsi ve sardalyenin de kilosu 40 lirayı buldu.

Tezgahlarda her türlü balığın yer aldığını belirten Yiğit Dağ, fiyatların pahalı olduğunu dile getirdi. Havalar soğumasıyla balık bolluğu yaşandığını kaydeden Dağ, “Bu yıl balık bol. Piyasaya göre fiyatlar biraz pahalı olabilir ama soğuk hava ile beraber düşecek. Balığın fiyatı Karadeniz’den Denizli’ye gelene kadar iki katına çıkıyor. Tabi bunun yanında aracılar da yer alıyor. Şu anda en çok balık hamsi, sardalye, levreğe talep var” dedi.

Balık almak için pazara geldiğini söyleyen Özlem Bulut, “Tezgahlarda çeşitlilik çok var. Ama fiyatlar biraz pahalı geldi” diye konuştu.

Balık pazarında hamsi, sardalye ve istavritin kilosu 40 liradan satılırken, satıcılar fiyatların önümüzdeki günlerde düşeceği değerlendirmesinde bulundu.

DENİZLİ (İHA)