06.12.2021, Pazartesi
10 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Sinema salonları ve tiyatrolarda seyirci kısıtlaması...

Sinema salonları ve tiyatrolarda seyirci kısıtlaması kaldırıldı

Haber Merkezi - 3 Kasım 2021 Çarşamba - 11:22 Sinema salonları ve tiyatrolarda seyirci kısıtlaması kaldırıldı

Denizli’deki sinema salonları ile tiyatrolarda uygulanan seyirci kısıtlaması, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararıyla kaldırıldı.

A- A+

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında toplandı. Toplantıda, coronavirüs salgını nedeniyle sinema salonları ve tiyatrolarda uygulanan seyirci kısıtlaması ele alındı. Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’nde bu yerler için getirilmiş olan “bir dolu, bir boş koltuk” uygulamasının kaldırılması ile İçişleri Bakanlığının 28.10.2021 tarih ve 17428 sayılı “Tiyatro ve Sinema Salonlarının Tam Kapasite ile Faaliyetlerine Devam Etmesi” konulu genelgesine uyularak, “mesafe koşulları” dışında herhangi bir kapasite sınırlamasına gidilmemesine karar verildi.

Sağlık Bakanlığınca belirlenen bilimsel verilere göre, hastalığı geçirmemiş veya aşılı olmayan kişilerin tiyatro ve sinema salonlarına girişlerinde negatif PCR testi ibraz etmelerine, aksi halde girişlerine izin verilmemesi uygulamasının aynı şekilde sürdürülmesi de kararlaştırıldı.