13.08.2022, Cumartesi
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. YÖK yasaklıyor, PAÜ dinlemiyor: Kişiye özel...

YÖK yasaklıyor, PAÜ dinlemiyor: Kişiye özel bir kadro vakası daha

Haber Merkezi - 28 Kasım 2021 Pazar - 22:38 YÖK yasaklıyor, PAÜ dinlemiyor: Kişiye özel bir kadro vakası daha

Pamukkale Üniversitesinde (PAÜ), Yükseköğretim Kurulunun kararına rağmen “kişiye özel bir kadro vakası” daha ortaya çıktı. Bu kez adrese teslim kadronun PAÜ Rektörü Prof Dr Ahmet Kutluhan’ın danışmanı Prof Dr Mehmet Akgün’ün gelini için açıldığı öne sürüldü.

A- A+

PAÜ’de hemen her dönem gündeme gelen “kişiye özel kadro” iddiaları, Prof Dr Ahmet Kutluhan’ın rektörlüğü döneminde de devam ediyor. Bu kez iddianın odağındaki isim Kutluhan’ın danışmanı Prof Mehmet Akgün’ün gelini A.K.

İLANDA SINAVA GİRECEK KİŞİNİN TARİFİ YAPILDI İDDİASI

İddiaya göre, 17 Eylül 2021 tarih ve 31601 sayılı Resmi Gazete’de PAÜ’ye bağlı meslek yüksekokullarına öğretim görevlisi alımıyla ilgili ilan yayımlandı. Bu ilanın Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna alınacak öğretim görevlisiyle ilgili bölümde yer verilen şartlar tek bir başvuru sahibini işaret etti.

İlanda, Denizli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun Tıbbi Hizmetler ve Tekniker Bölümü Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programında açılan 1 kadro için başvuru yapacaklarda aranan özel şarta da yer verildi. O şart ise “tıbbi laboratuvar ve periodentoloji ile ilgili bilimsel çalışmaları ve doktora derecesine sahip olmak” şeklindeydi.

Haberin DevamıReklam

SÜREÇLER TAMAMLANDI, KAZANAN DAŞINMANIN GELİNİ OLDU

Söz konusu için başvurular 17 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında alındı. 14 Ekim’de yapılan sınava girmeye hak kazanan tek isim Kutluhan’ın danışmanı Prof Dr Mehmet Akgün’ün gelini A.K. oldu.

YÖK “BELİRLİ BİR ADAYI TANIMLAYAN ÖZEL ŞARTLARA YER VERİLEMEYECEK” DEMİŞTİ

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) yapılan son düzenlemeyle, ilana başvuru koşulu olarak adayların lisansüstü tez veya uzmanlık tezi adlarının bir kısmı veya tamamı yazılamayacağı gibi ilanda sadece belirli bir adayı tanımlayan özel şartlara da yer verilemeyeceği belirtilmişti.