Dr Metin Vural’dan Cumhuriyet’in 100. yılı anısına 100. Yıl Marşı – D20Haber
13.06.2024, Perşembe
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Dr Metin Vural’dan Cumhuriyet’in 100. yılı...

Dr Metin Vural’dan Cumhuriyet’in 100. yılı anısına 100. Yıl Marşı

A- A+
Engin ÜNAL / D20HABER
Yayınlanma: 28 Ekim 2023 Cumartesi - 16:09Güncelleme: 28 Ekim 2023 Cumartesi - 16:12
Dr Metin Vural’dan Cumhuriyet’in 100. yılı anısına 100. Yıl Marşı

Denizli’de uzun yıllardır hekimlik yapan Dr Metin Vural, Cumhuriyet’in 100. yılı anısına 100. yıl marşı yazdı. Vural, “Cumhuriyet 100. Yıl Marşı”nda, Atatürk ve Cumhuriyet duygularını ifade ederken, barışa olan özlemi de vurguladığını belirtti.

Ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı Dr Metin Vural, kentte görev yapan deneyim hekimlerden. Vural, hekimliğin yanı sıra şiir ve güfte yazarlığı da yapıyor. Aynı zamanda fotoğraf sanatıyla ilgili de amatör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Bir koltuğa birden fazla karpuz sığdırmayı başaran Dr Vural, bu kez kalemi eline Cumhuriyet’in 100. yılı için aldı. Cumhuriyet 100. Yıl Marşı’nı kaleme alan Vural, marşı Cumhuriyet Bayramı öncesinde paylaştı.

SAVAŞLI GÜNLERDE BARIŞ ÇAĞRISI

Haberin DevamıReklam
Dr. Metin Vural, “Yurtta sulh cihanda Sulh Atatürk’ün ilkesi / Barışa, kardeşliğe davet eder herkesi” sözleriyle başlayan marşla ilgili D20HABER.COM’a “İçimizdeki Cumhuriyet coşkusunu, bayram coşkusunu tarif etmek istedim. Mayıs ayında yazdım Cumhuriyet 100. Yıl Marşı’nı. Daha sonra düzenlemelerde bulundum ve son halini aldı. Savaşla geçen günlerdeyiz. Bu marşta Cumhuriyet sevgisiyle birlikte barışı da vurgulamak vurgulamak istedim” dedi.

GÜFTESİ ŞARKI OLDU, ŞİİRİNİ YILDIZ KENTER SESLENDİRDİ

Yayımlanmış şiir kitapları olan Dr Metin Vural’ın bestelenen eserleri de bulunuyor. Vural’ın güftesini yazdığı “Acılarım Senden Vefalı Çıktı” isimli eser, Kutlu Payaslı tarafından bestelenip Türk Sanat Müziği repartuvarına kazandırıldı.

“Nisan’a Kaç Var” isimli şiirini de Türk tiyatro sanatının unutulmaz isimlerinden Yıldız Kenter seslendirdi.