01.12.2021, Çarşamba
6 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Öğretmenler Günü kutlandı

Öğretmenler Günü kutlandı

Haber Merkezi - 24 Kasım 2021 Çarşamba - 13:23 Öğretmenler Günü kutlandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabulünün 93. yılı olan Öğretmenler Günü, düzenlenen tören ve bir dizi etkinlikle kutlandı.

A- A+

Kentteki ilk tören valilik önündeki Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Süleyman Ekici ve öğretmenlerin katıldığı törende, Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Ekici, burada yaptığı konuşmada öğretmenliğin insanlık tarihinin en önemli mesleği olduğunu belirterek, “Öğretmenlerimiz, mesleklerin en yücelerinden birini icra etmektedirler. Tüm öğretmenler, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı sevgiyle büyüterek onları bilgi ve becerilerle donatmayı amaç edinen kişilerdir. Bu kutsal görevi yerine getirmenin haklı gururunu yaşayan öğretmenlerimiz, yurdumuzun her köşesinde fedakârca çalışarak geleceğimizi omuzlarında yükseltmektedirler” dedi.

Buradaki törenin ardından Ekici, beraberindeki bir grup öğretmenle birlikte Vali Ali Fuat Atik’i ziyaret etti.

Kutlama programının ikinci bölümü Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından protokol konuşmaları yapıldı.

Halk oyunları gösterisi, emekli öğretmenler adına konuşma, adaylığı sona eren öğretmenler yemin etmesi, öğretmenler Korosu’nun konseriyle devam edecek ekinlikler, emekli öğretmenlere hizmet şeref belgesi ve plaket verilmesiyle sona erdi.