Dünya Engelliler Günü yürüyüşü yapıldı – D20Haber
19.06.2024, Çarşamba
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Dünya Engelliler Günü yürüyüşü yapıldı

Dünya Engelliler Günü yürüyüşü yapıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Mayıs 2023 Perşembe - 11:21Güncelleme: 11 Mayıs 2023 Perşembe - 11:22
Dünya Engelliler Günü yürüyüşü yapıldı

Denizli’de, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla farkındalık yürüyüşü düzenlendi.

Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla il genelinde faaliyet gösteren engelli dernekleri tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı’nda farkındalık yürüyüşü yapıldı. Tekerlekli sandalyeleri ile yürüyüşe katılan özel bireyler, sosyal mesaj içerikli dövizler taşıdı.

Kortejde Umut Çocukları Koruma ve Yaşatma Derneği üyelerinin de yer aldı yürüyüşte haftalarını kutlayan özel bireyler, gerek günlük yaşam, gerekse eğitim ve iş hayatında yakaladıklarıyla başarılarıyla gurur kaynağı oldu.

Dernek olarak 18 yıldır mücadele verdiklerine söyleyen Umut Çocukları Derneği Başkanı Nesrin Akbeyik, çeşitli projeler üreterek toplumda farkındalık oluşturmaya devam ettiklerini söyledi. Bundan sonraki süreçte de değişik etkinliklere imza atarak engellilerin yanında yer almaya devam edeceklerini kaydeden Akbeyik, şunları kaydetti:

Haberin DevamıReklam
“Denizli Umut Çocukları Derneği olarak engelliler haftası olan 10-16 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinlikler düzenlemekteyiz. Bugün çocuklarımızda, ailelerimizle birlikte kortej yürüyüşüne katıldık. Farkındalık ortaya koyduk. Bugüne kadar hayal ettiğimiz her şeyi Umut Çocukları Derneği olarak gerçekleştirdik. Aralarında birçok başarıya imza atmış kardeşlerimiz var. Çocuklarımızın hepsi bir maden, hepsiyle gurur duyuyoruz. Hepimizin yüzü gülüyor. Engelleri hep beraber aşıyoruz. Önemli olan düşüncelerimizi gerçekleştirmektir. Bugüne kadar çok önemli projelerimize imza attık. Her bir el engelli arkadaşlarımızın omuzlarına dokunsun. Tebessüm etsin onlara şifa olacaktır. Toplumumuza örnek bir dernek olarak 18 yıldır faaliyetteyiz. Bundan sonraki süreçte de faaliyetlerimiz sürecek.”

DENİZLİ (İHA)