Olta avcıları en büyük balığı yakalamak için yarıştı – D20Haber
08.12.2023, Cuma
8 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Olta avcıları en büyük balığı yakalamak...

Olta avcıları en büyük balığı yakalamak için yarıştı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Ekim 2023 Pazartesi - 13:25Güncelleme: 23 Ekim 2023 Pazartesi - 13:25
Olta avcıları en büyük balığı yakalamak için yarıştı

Denizli'de düzenlenen yarışmada, olta avcılığı yapanlar, Gökpınar Baraj Gölü’nde (Karakurt Vali Recep Yazıcıoğlu Barajı) en büyük sazan balığını tutabilmek için yarıştı.

Pamukkale ilçesindeki Gökpınar Barajı’nda, Denizli Amatör ve Sportif Olta Balıkçıları Derneği (DENOLDER) ile Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliğinde “En Büyük Sazan ve En Çok Sazan Tutma Yarışması” düzenlendi.

Farklı illerden Denizli’ye gelen 35 sportif balık avcısı, bu yıl dördüncü kez düzenlenen yarışmada, 14 sektörde olta atarak kazanmak için mücadele etti.

Gökpınar Barajı’nda belirlenen alanda kamp yaparak yarışan sportif balık avcıları, 4 gün ve 3 gece olta attı. 40 santimetrenin altındaki balıklar değerlendirmeye alınmazken, belirlenen limitin üstündeki balıklar ölçüm ve tartı işlemi sonrası yeniden suya bırakıldı.

56 SANTİMETRELİK BALIKLA BİRİNCİ OLDU

En büyük balığı yakalamak için tüm hünerlerini sergileyen olta balıkçıları arasında en büyük sazan balığı kategorisinde Hüseyin Yıldırım birinci oldu. Yıldırım, 56 santimetre uzunluğunda ve 1 kilo 900 gram ağırlığında sazan balığını yakaladı.

Haberin DevamıReklam
DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL

Yarışmanın birincilerine 4 bin lira, ikincilere 3 bin lira para ödülü verildi. Sponsor çekiliş ödülünde ise 2 kişi, İhlas Kuzuluk Kaplıca Evlerinde 4 gece 5 gündüz tatil kazandı.

  

“AMACIMIZ FARKINDALIK OLUŞTURMAK”

DENOLDER Başkanı Mustafa Yalçın, yarışmanın bu yıl dördüncü kez düzenlendiğini anımsatarak, “Buradaki gayemiz farkındalık oluşturmak. Bu göletlerin malum alanları sınırlı. Bizim hedefimiz bu sınırlı alanda herkes bilinçli avlanma yapsın ve balıklarımız bitmesin. Eskiden çıkan balıklar şimdi çıkmıyor. Çünkü bilinçsiz ve yasa dışı avcılığın önüne geçebilmek için bizler dernek ve sivil toplum kuruluşları olarak bu şekilde etkinliklerle daha iyi yerlere getirmeyi planlıyoruz” dedi.