21.01.2022, Cuma
0 °C / 10 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. 35 lira yevmiyeli aşçılık kursu

35 lira yevmiyeli aşçılık kursu

Haber Merkezi - 11 Aralık 2021 Cumartesi - 09:23 35 lira yevmiyeli aşçılık kursu

Denizli’de, kurumlar arası iş birliğiyle ücretli kurs düzenlendi. Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfında (PASVAK) verilen eğitime katılanlara günlük 35 lire ücret ödeniyor.

A- A+

İŞKUR Denizli İl Müdürlüğü, PASVAK Aşevi ve Pamukkale Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile “aşçı yardımcısı” kursu düzenlendi. PASVAK’ın Merkezefendi ve Bağbaşı tesislerinde verilen aşçılık eğitimine 20 kursiyer katılıyor.

İŞKUR tarafından 56 bin 914 lira bütçe ayrılan eğitim için kursiyerlere 35 lira yevmiye verilirken, genel sağlık sigortası, iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primleri de İŞKUR tarafından karşılanıyor.

Kursiyerleri ziyaret eden İŞKUR Denizli İl Müdürü Fatih Işık, aşçı yardımcılığı kursunun 18 Şubat 2022’de sona ereceğini, kurumların iş birliği yapmasıyla güzel bir projenin ortaya çıktığını belirtti.

PASVAK Yönetim Kurulu Başkanı Prof Dr Bülent Topuz ise, vakıf olanak uzun yıllardır ihtiyaç sahiplerine yemek ulaştırdıklarını, düzenlenen kursun kamu-sivil toplum örgütü iş birliğinin güzel bir örneğini oluşturduğunu ifade etti.