19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı – D20Haber
14.06.2024, Cuma
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve...

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 19 Mayıs 2023 Cuma - 13:23Güncelleme: 19 Mayıs 2023 Cuma - 13:41
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı

Denizli’de, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1919’da kurtuluş için yaktığı meşalenin ışığında kutlandı.

Pes etmeyen, vatanı için canını vermekten çekinmeyen Türk ulusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 104 yıl önce başlattığı Milli Mücadele ile topraklarından işgalci güçleri söküp attı. Böylesine anlamlı gün de gençliğin bayramı oldu.

İşte o bayram bugün bir kez daha 1919 ruhunun kararlılığında kutlandı. Kentteki kutlamalar, valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

Haberin DevamıReklam




Ardından Denizli Büyükşehir Bandosu’nun çaldığı marşlar eşliğinde kortej yürüyüşü yapıldı. Valilik önünden başlayan kortej yürüyüşü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı geçilerek, kutlama töreninin yapılacağı Delikliçınar Meydanı’nda tamamlandı.

Buradaki törene Vali Vekili Mehmet Okur, CHP Denizli milletvekilleri Gülizar Biçer Karaca ve Şeref Arpacı, AK Parti Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.

Delikliçınar Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan tören, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Ömer İlman’ın konuşmasıyla devam etti. Törende, halk oyunları ve sporcu grupları da gösterilerini sundu.