Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, özlemle ve sevgiyle anılıyor – D20Haber
08.12.2023, Cuma
8 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, özlemle...

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, özlemle ve sevgiyle anılıyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 10 Kasım 2023 Cuma - 10:14Güncelleme: 10 Kasım 2023 Cuma - 10:15
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, özlemle ve sevgiyle anılıyor

Denizli’de, düzenlenen törenler ve etkinlikler ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Türk ulusunun önderi büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85. yılında özlem, sevgi ve minnetle anılıyor.

Bugün; ömrünü Türkiye’ye adayan, devrimleriyle ülkeyi aydınlatan, mücadelesiyle uluslara rehber olan, Türk ve dünya tarihine ismini altın harflerle yazdıran Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ayrılışının 85. yılı.

Haberin DevamıReklam
Yurdun her köşesinde olduğu gibi kentimizde de kalbi Atatürk sevgisiyle çarpanlar O’na koştu. Kentteki ilk tören Pamukkale Kaymakamlığı önünde yapıldı. burada Atatürk Anıtı’na Vali Ömer Faruk Coşkun ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından çelenk bırakıldı.

Büyük Önder’in hayata gözlerini yumduğu saat 09.05’te ise zaman bir kez daha durdu. Verilen işaretle saygı duruşuna geçilirken, cadde ve sokaklarda olan vatandaşlar da saygı duruşuna katıldı. Bu arada bayraklar yarıya indirildi. Törenlerin ilk bölümü İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle sona erdi.

Anma etkinliklerine Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde Aydem Fen Lisesince hazırlanan programla devam edilecek.