Sağdıç: Denetimlerde amacımız ceza değil, sürücülerin kurallara uymalarını sağlamak – D20Haber
24.06.2024, Pazartesi
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Sağdıç: Denetimlerde amacımız ceza değil, sürücülerin...

Sağdıç: Denetimlerde amacımız ceza değil, sürücülerin kurallara uymalarını sağlamak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 19 Aralık 2023 Salı - 10:21Güncelleme: 19 Aralık 2023 Salı - 10:21
Sağdıç: Denetimlerde amacımız ceza değil, sürücülerin kurallara uymalarını sağlamak

Denizli İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, dronlarla kentin her bölgesinde trafiği havadan takip ettiklerini belirterek, “Amacımız; trafikte kural ihlalleri noktasında caydırıcılığı sağlayıp, güvenli bir trafik konforu yaratmak” dedi.

Denizli İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) Yönetimine iadeyi ziyarette bulundu. Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirirken, Denizli yerel medyasının durumu, özellikleri konusunda bilgiler verdi. Kentin güvenliği ile huzuru konusunda uygulamalara ve denetimlere önem verdiklerini belirten Sağdıç, trafik denetimlerinde de dronları etkin kullandıklarını söyledi.

“DRONLARLA DENETİM YAPIYORUZ”

Kazaları minimize etmek, sürücülerin daha dikkatli ve bilinçli olmalarını sağlamak amacıyla trafik denetimlerinin yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Sağdıç, şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam
“Trafik ortamında kazaların önüne geçilmesi, insan yaşamının, sağlığının korunması, maddi kayıpların azaltılması için denetimlere önem veriyoruz. Uygulamalarımızı dronlarlada havadan takiple destekliyoruz. Trafik denetimlerimizi daha etkin ve caydırıcı olarak yapıyoruz. Burada amacımız; trafikte tehlikeli sonuçları olabilecek davranışların, kural ihlallerinin en aza indirilmesi ve güvenli, konforlu bir trafik ortamının şehrimizde daim kılınmasıdır. Sürücülerin uygulama ekiplerimizi gördükten sonra, trafik kurallarına riayeti değil, trafiğe çıktıkları andan itibaren kurallara uymaları çok önemli. Dronlarla havadan destek sayesinde sürücülerin trafikte kural ihlalleri apaçık görülebilmekte. Amaç burada cezai müeyyide değil, sürücülerimizin trafikte kurallara her daim uymalarını sağlamak, trafik bilincini artırmak, kural ihlalleri noktasında caydırıcılık sağlanmasıdır.”

“MAHALLELER ARASI FUTBOL TURNUVASI BAŞLIYOR”

Gençleri spora teşvik etmek amacıyla, “Mahallemde Maç Var” sloganıyla hazırladıkları mahalleler arası futbol turnuvasının yakında başlayacağını kaydeden Sağdıç, şu ana kadar 50 takımın başvuruda bulunduğunu belirtti. Sağdıç, “Gençlerimizi spor yapmaya teşvik eden bu sosyal projemizi önemsiyoruz. Mahallelerimiz bir bir takımlarını kurdu. Turnuvaya başvurularını yaptı. Birçok kamu kurumumuzla paydaş olarak yürüttüğümüz, muhtarlarımızdan da büyük destek aldığımız turnuva çok yakın zamanda başlayacak. Şehrimizde, her mahallemizde futbol heyecanı yaşanacak. Gençlerimizin spor dalında başarılarını ortaya koyacağı, yeni cevherlerin keşfedileceği turnuva her anlamda güzel sonuçlar getirecek” dedi.