Şehit yakını teröristleri lanetledi, destek verenleri kınadı – D20Haber
25.06.2024, Salı
23 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Şehit yakını teröristleri lanetledi, destek verenleri...

Şehit yakını teröristleri lanetledi, destek verenleri kınadı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Mayıs 2024 Perşembe - 15:53Güncelleme: 23 Mayıs 2024 Perşembe - 15:54
Şehit yakını teröristleri lanetledi, destek verenleri kınadı

Bingöl-Elazığ karayolunda usta birliğine asker taşıyan aracı durduran teröristlerin 33 Mehmetçiği katletmesinin üzerinden 31 yıl geçti. Acılar ilk günkü tazeliğini korurken, şehit kardeşi Feridun Öztürk, 33 askeri şehit eden teröristleri lanetledi, terör örgütünün destekçilerini ise kınadı.

Bingöl-Elazığ karayolunda 24 Mayıs 1993 tarihinde acemi birliğinden usta birliklerine giderken PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olan sivil kıyafetli ve silahsız 33 askerin yüreklerdeki acısı dinmiyor. Bölücü terör örgütünün saldırısı sonucu Denizlili Mehmet Öztürk, Hüseyin Çelik, Mustafa Koçanoğlu, Şeref Tay, Baki Umutlu, Ahmet Apak ve Ercan Çobanoğlu şehit düşmüş, 7 asker de yaralanmıştı.

 

“YAŞADIKLARIMIZI AYLARCA ANLATSAZ BİTMEZ”

Şehit Mehmet Öztürk’ün kardeşi Feridun Öztürk, acılarının devam ettiğini belirterek, “Vatan savunması için şehirlerarası yolda iki otobüsümüz terörist grup yol keserek, kardeşlerinizi otobüsten indiriyor. Bir gün boyunca farklı yerlere sürüklüyorlar. 33 silahsız kardeşimizi şehit ediyorlar. Denizlili 7 kardeşimiz şehit edildi, 7 kişi de gazi oldu. Bu durum çok üzücü, aylarca anlatsak bitmez” dedi.

Haberin DevamıReklam
Teröristlere bir kez daha lanet yağdıran şehit kardeşi, “Allah şükür devletimiz terörle mücadelede çok güzel bir noktaya geldi. Bununla gurur duyuyoruz. Bu ülke bölünmesin diye birileri kan verdi. Bir grup siyasi yapılar teröristlere moral vermeye çalışıyor. Dağdaki teröristleri bitirdik. Terör örgütüne moral veren onlara mevki, makam veren insanlar var. Bunlara yazıklar olsun. Bölücü örgütün sivil uzantılarıyla birlikte olanlar bu ülkenin, bu milletin bir ferdi olamaz. Şehit kardeşi olarak bunları lanetliyorum, hepsini Allah’a havale ediyorum” diye konuştu.

“DENİZLİ EN FAZLA ŞEHİT VEREN İLLERDEN”

En fazla şehit veren illerden birinin de Denizli olduğunu ifade eden Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Denizli Şube Başkanı Mustafa Işık ise, “24 Mayıs 1993’de Elazığ-Bingöl karayolu üzerinde Türkiye geneli 33 şehidimiz vardı. Burada en fazla şehit veren şehirlerimizden biri Denizli’dir. Diğer şehrimizde Konya’dır. Şehrimizden 7 şehidimiz 7 de gazimiz vardı. Türkiye geneline 21 gazi arkadaşımız vardı. Her sene yapılan şehit yakınları toplantısıyla ailelerle birlikte oluyorduk, mevlit okutuyorduk. Bizim görevimiz bunları unutmamak unutturmamak” ifadelerini kullandı.

DENİZLİ (İHA)