30.11.2021, Salı
14 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. GÜNDEM
  4. /
  5. Ankara’daki Denizlim Kültür ve Dayanışma Derneğinde...

Ankara’daki Denizlim Kültür ve Dayanışma Derneğinde sıcak buluşma

Haber Merkezi - 8 Kasım 2021 Pazartesi - 14:41 Ankara’daki Denizlim Kültür ve Dayanışma Derneğinde sıcak buluşma

Denizlim Kültür ve Dayanışma Derneği, gelenekselleştirdiği “gençlik buluşması” etkinliğinde, Ankara’da öğrenim gören gençleri bir araya getirdi.

A- A+

Ankara’da yaşayan Denizlilileri bir araya getirmek ve Ankara Denizli arasında bağ oluşturmak için faaliyetler gösteren Denizlim Kütlür ve Dayanışma Derneği, bu yılın gençlik buluşmasını gerçekleştirdi. Ankara’da okuyan Denizlili gençlerin bir araya gelmesini sağlayan buluşmada, sıcak bir ortam vardı.

Pandemi dolayısıyla iki yıldır gençlik buluşmasını organize etmediklerini belirten Denizlim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Keysan, “Bugün gerekli tüm tedbirleri alarak, heyecanla beklediğimiz Geleneksel gençlik buluşmamızı gerçekleştiriyoruz. Denizlili ve Denizli’yi seven, kendi veya ruhu genç tüm kardeşlerimiz ile bir arada olmanın, dostlarımızla hasret gidermenin sevincini yaşıyoruz. Denizlim ailemize yeni katılan arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyoruz. Siz kıymetli genç arkadaşlarımız bu ailenin dinamizmi ve itici lokomotifisiniz” dedi.

“ETKİNLİKLERİMİZDE BULUŞMAK ÜZERE”

Denizlililerin beraberliğine vurgu yapan Keysan, “Bizler burada sıcak bir aile ortamı kurarak, Denizli temelinde birlik ve beraberliğimizi daha güçlendirme amaçlı birçok çalışma yapıyoruz. Bu çatı altında hep birlikte sosyal, kültürel, sportif ve eğitici birçok etkinliğe ve projeye imza atacağız. Bu güzel etkinliğin hazırlanmasında emek veren gece gündüz koşturan, başta genç ekip liderimiz Çağlar Yıldırım olmak üzere tüm çalışma ekibine teşekkür ediyoruz. Sağlıklı günlerde birçok etkinliğimizde buluşmak üzere” diye konuştu.

“AİLEMİZE HOŞ GELDİNİZ”

Denizlim Derneği Genç Ekip Lideri Çağlar Yıldırım ise, “Denizlim Derneği burada, Ankara’da memleket özlemimizi giderdiğimiz hemşehrilerimizle bir araya gelerek, Denizli’yi başkentimize taşıdığımız bir ev. Burada tarhanamız da kaynar, aşuremiz de olur. Vize final dönemlerinde bir kütüphane gibi ders çalışır, çayımızı çorbamızı da içeriz. Sınavlardan sonra bowling’e sinema ve tiyatroya gidip hep birlikte stres de atarız. Burada birlikte pek çok etkinliği planladık ve hayata geçirdik. Bu süreç bundan sonra da devam edecek. Genç ekibimiz aslında derneğimizin kuruluş amacı ve olmazsa olmazı. O yüzden yapacağımız her etkinlik için sizin yaratıcı fikirlerinize ve yaptığımız her etkinliğin mutfağında bulunmanıza ihtiyacımız var. Umarım bu sene hepimiz için sağlıkla ve birlikte yapacağımız bolca etkinlikle geçer” ifadelerini kullandı