Çocuklardan 23 Nisan konseri – D20Haber
25.05.2024, Cumartesi
14 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. Genel
  4. /
  5. Çocuklardan 23 Nisan konseri

Çocuklardan 23 Nisan konseri

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Nisan 2024 Pazar - 14:00Güncelleme: 21 Nisan 2024 Pazar - 14:01
Çocuklardan 23 Nisan konseri

Denizli Büyükşehir Belediye (DBB) Konservatuvarı Çocuk Korosu ve Orkestrası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında konser verdi.

Kentte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çeşitli etkinliklerle başladı. DBB Konservatuvarı Çocuk Korosu ve Orkestrası, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde verdiği konserle büyüklerin karşısına çıktı.

Konser DBB Meclis Başkanvekili Ali Marım, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, ve davetliler izledi.

Koro Şefi Görkem Karagün eşliğinde verilen konserde koro, seslendirdiği türkü ve şarkılarla büyüklerine farklı bir gün yaşattı. Konuklar, koroya eşlik ederken, 23 Nusan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın da coşkusunu yaşadı.

Haberin DevamıReklam
DBB Meclis Başkanvekili Ali Marım, gecenin sonunda konsere katılan herkese teşekkür ederek, koroyu ve konsere emek verenleri kutladı. Marım, “Yatırımların en büyüğü insana yatırımdır. Bizler, yolunda yürüdüğümüz, bize ışık tutan, bu cumhuriyeti kuran, gençlerimizin gelecekte yol göstericisi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında yolculuğumuza devam edeceğiz. Belediyemiz sanata ve kültüre her zaman, her şeyden daha fazla ağırlık verecektir” dedi.

Konuşmanın ardından Marım, konsere katılan çocuklara günün anısına hazırlanan madalyalarını takdim etti.