15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. Genel
  4. /
  5. Şevik’ten mahalle ziyaretleri

Şevik’ten mahalle ziyaretleri

Haber Merkezi - 7 Temmuz 2022 Perşembe - 16:02 Şevik’ten mahalle ziyaretleri

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, mahalle ziyaretlerini ilçenin yeni yerleşim yeri Gölbaşı Mahallesi ile en eski yerleşim yerlerinden Yalçınkaya Mahallesi’nde sürdürdü.

A- A+

Buldan Belediye Başkanı Musafa Şevik’in ilk durağı Gölbaşı Mahallesi oldu. Muhtar Süleyman Gökçe ve Buldan Belediyesi Fen İşleri Müdürü Adil Cabaroğlu ile birlikte mahalleyi gezen Şevik, mahalle sakinleriyle de görüşerek taleplerini dinledi. Gölbaşı Mahallesi’ne yapılması planlanan sosyal tesis ve çocuk parkı alanlarında incelemelerde bulunan başkan Şevik, mahallenin eksikliklerinin giderilmesi için ekiplerine talimat verdi.

Kentsel sit kapsamına alınan Yalçınkaya Mahallesi’ne de giden Şevik, muhtar İbrahim Başsarıoğlu ve mahalle sakinleriyle görüştü. Yalçınkaya’da koruma altında olmayan çok sayıda yıkılmaya yüz tutmuş bina bulunduğunu gören Şevik, “Yıkılmaya yüz tutmuş yapılar hem vatandaşlarımızın can güvenliğini tehdit ediyor hem de oluşturdukları görüntü kirliliği nedeniyle tarihi mahallemize yakışmıyor” diyerek metruk yapıların kaldırılması için ekiplere talimat verdi.

Haberin DevamıReklam

Ata yadigarı evlerini restore ederek ayağa kaldıran vatandaşlara teşekkür eden Şevik, Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Buldan Belediyesi iş birliğiyle tescilli yapılar bir bir ayağa kaldırılarak ilçe turizmine kazandırıldığını söyledi. Şevik, “Belediyemizin imkanları doğrultusunda gerek hibe yoluşla gerekse kamulaştırma yoluşla beledimize kazandırılan tescilli yapıları restore ederek ilçe turizmine kazandırmaya devam ediyoruz. Ancak bizim için en güzel gelişme sevil vatandaşın da ata yadigarı evlerine sahip çıkması” dedi.

Sit alanı içerisinde bulunan Yalçınkaya Mahallesi’nde çok sayıda tescilli yapının boş olduğunu ve bakımsızlıktan yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirterek, “Tescilli yapıları sahip çıkan belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Ancak, mahallemizde çok sayıda tescilli yapı var. Benim çağrım, mahallemizin eski sakinlerine. Gelsinler ata yadigarı evlerine sahip çıksınlar. Bu yapıları Türkiye’nin hiçbir yerinde göremezler” diye konuştu.