29.06.2022, Çarşamba
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Tavas’ta engellilere umut olacak proje

Tavas’ta engellilere umut olacak proje

Haber Merkezi - 1 Nisan 2017 Cumartesi - 17:14 Tavas’ta engellilere umut olacak proje

Tavas Kaymakamlığı ve İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle, sağlıklı kişiler ile engelliler arasında empati yapılmasını sağlamak, dayanışmayı artırmak, engellilere yönelik farkındalık yaratmak, sosyal hayata katılmalarına yardımcı olmak amacıyla "Engelleyen Olma Umut Ol" adlı proje uygulamaya konuldu.

A- A+

Engelli çocukların boş zamanlarını değerlendirmeleri ve diğer engelli bireylerle çalışarak ortak ürünler ortaya koyabilmeleri, engelli kendine güvenin gelişmesiyle onları ilgi duyacakları alanlara yönlendirmek için Kızılcabölük Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu bünyesinde özel bir sınıf oluşturuldu.

Hacı Enver Paralı tarafından hizmete açılan özel eğitim sınıfında gerçekleştirilen projeyle engelli çocuklar, proje kapsamında kendilerine tahsis edilen malzemelerden galoş üretimi ve takı tasarımı yaptı.

Haberin DevamıReklam

Tavas Kaymakamı Osman Varol, engelli çocukları işleri ziyaret ederek, çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Varol, “Gerçekleştirdiğimiz bu proje ile insanlar arasında engelli bireylerle ilgili olumsuz tabuları ortadan kaldırmayı, engelli bireyin evde başkalarına bağımlı yaşamak yerine kendi başına bir şeyler yapabilmesini sağlamayı, engelli bireyin kendine olan güvenini temin etmeyi hedefledik. Öğrencilerimizin başka projeler için fikirler üretecek ve bu etkiyi farklı projelerde devam ettireceklerine inanıyorum” dedi.