29.07.2021, Perşembe
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Tasarım dersi çalışmaları sergi oldu

Tasarım dersi çalışmaları sergi oldu

Haber Merkezi - 14 Mayıs 2018 Pazartesi - 17:55 Tasarım dersi çalışmaları sergi oldu

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi öğrencilerinin öğretim teknolojileri ve materyal tasarımı dersi kapsamında yaptığı çalışmalar, düzenlenen sergiyle beğeniye sunuldu.

A- A+

Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı, birinci ve ikinci katlarda düzenlenen serginin açılışına Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdinç Duru, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. Erdinç Duru, törendeki konuşmasında, bu serginin en önemli noktasının öğrenciler ve öğretmen adaylarını bir araya getirmesi olduğunu söyleyerek, serginin hazırlanmasında emeği geçen tüm akademisyenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı Dersi kapsamında öğrencilerin hazırladığı çalışmalardan oluşan materyal sergisi hakkında bilgi veren Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Sınıf Eğitimi Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Emel Sarıtaş ise, okul öncesinden ilköğretim son sınıfa kadar bütün derslere ait farklı konulardan oluşan ve 4-15 yaş aralığındaki çocuklara somuttan soyuta ilkesiyle eğitim verilmesi amaçlanarak hazırlanan çalışmalardan oluştuğunu belirtti.

Sergide, Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilgisi Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Temel Eğitim ve Güzel Sanatlar Eğitimi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümlerine devam eden öğrencilerin çeşitli malzemelerden yapılmış öğretici materyaller, el işi tasarımlar, bilgisayar destekli cihazlar gibi farklı çalışmalar yer alıyor.