27.10.2020, Salı
14 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu

Suriyeli Öğrencilere Din Öğretimi Çalıştayı yapıldı

Haber Merkezi - 3 Ağustos 2017 Perşembe - 16:17 Suriyeli Öğrencilere Din Öğretimi Çalıştayı yapıldı

Türkiye’de geçici koruma altında bulunan Suriyeli öğrencilere yönelik düzenlenen Din Öğretimi Çalıştayı yapıldı.

A- A+

Gültepe İmam Hatip Ortaokulu’nda çalıştaya Din Öğretimi Genel Müdürlüğü eğitim uzmanı Ahmet Gündüz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Şaban Altınsuyu, 51 imam hatip ortaokulu ve lise müdürü katıldı.

Çalıştayda, geçici koruma altında bulunan Suriyeliler arasında imam hatip okulları hakkında farkındalığı artırmak ve bu konuda yapılacak çalışmalar üzerinde duruldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, çalıştayda yaptığı konuşmada, “Suriyeli öğrencilerin eğitim hayatları hakkında yapılacak işlemler ve imam hatip okullarına yönlendirilmesi ile ilgili bir çalıştay gerçekleştireceğiz. İlimizde ortaokul ve lise olmak üzere 51 adet imam hatip okulumuz var. İlimizde kayıtlı 868 Suriyeli öğrenci mevcut. Bu öğrencilerin imam hatip okullarına yönlendirilmesi için çalışma yapacağız “ dedi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Ahmet Gündüz ise, gelecek eğitim öğretim yılında Suriyeli öğrencilerin imam hatiplere erişimlerinin arzu edilen hedefe ulaşacağını, Suriyelilere hem Türkçe hem kendi kültürlerini öğretmek üzere hazırlanan materyallerin yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerle buluşacağını söyledi.