Sınıflara cep telefonuyla girilmesine karşı önlem – D20Haber
18.06.2024, Salı
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Sınıflara cep telefonuyla girilmesine karşı önlem

Sınıflara cep telefonuyla girilmesine karşı önlem

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Ağustos 2023 Salı - 09:02Güncelleme: 29 Ağustos 2023 Salı - 09:10
Sınıflara cep telefonuyla girilmesine karşı önlem

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğrencilerin sınıflarda derslerini aksatacak şekilde cep telefonu kullanmaları ve bu türden cihazlarla sınıflara girilmemesi konusunda önlemler alacaklarını belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2023-2024 eğitim öğretim yılı hazırlıklarını değerlendirmek üzere Bakanlık yöneticileri ve 81 ilin millî eğitim müdürüyle bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Tekin, sınıflara cep telefonuyla girilmesi konusuna da değindi. Öğrencilerin sağlıklı ortamlarda yetişmesi için bir nebze olsun dijital ortamlardan arınması adına mümkün olduğunca okul bahçelerinde geleneksel oyunların yapılabileceğini söyleyen Tekin, “Okullarımızda çocuklarımızın kısa da olsa fiziksel aktiviteyle güne başlamalarını önemsiyoruz. Kuşkusuz çocuklarımızı terletecek ve güne yorgun başlatacak şeyler de istemiyoruz” dedi.

Haberin DevamıReklam
Dijital bağımlılıkla mücadele çerçevesinde okullarda cep telefonu kullanımına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tekin, şöyle devam etti:

“Öğrencilerimizin okul içinde ve sınıflarda derslerini aksatacak şekilde cep telefonu kullanmaları ve bu türden cihazlarla sınıflara girilmemesi konusunda önlemler alacağız. Ayrıca öğrencilerimizin okul dışında dijital ortamlarda zaman geçirmelerine neden olabilecek durumlardan ve ödev ya da benzeri bilgilendirmelerde sosyal medya uygulamalarının kullanılmasından kaçınmak için gerekli önlemleri alacağız. Dolayısıyla sınıflarda cep telefonlarının bulundurulması doğru değil.”