21.04.2021, Çarşamba
9 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Serinhisar MYO 2019’da öğrenci almaya başlayacak

Serinhisar MYO 2019’da öğrenci almaya başlayacak

Haber Merkezi - 25 Ekim 2018 Perşembe - 15:46 Serinhisar MYO 2019’da öğrenci almaya başlayacak

Pamukkale Üniversitesi’nin (PAÜ) Serinhisar’da açacağı Meslek Yüksekokulu’nun 2019-2020 döneminden itibaren öğrenci alımına başlayacağı bildirildi.

A- A+

PAÜ’nün öncülüğünde, Serinhisar Belediyesi ve hayırsever iş kadını Cevriye Esen’in destekleriyle yapımı devam eden Serinhisar Meslek Yüksekokulu’nda sona gelindi. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, ilçeye giderek, inşaatı devam zeden Serinhisar MYO’da inceleme yaptı. İnceleme gezisine rektör yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru ve Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan ile Genel Sekreter Doç. Dr. Mehmet Ali Sarı da katıldı.

Bağ’ın inceleme gezisine katılan Serinihasar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş yakın zamanda başlanacak peyzaj planlamasıyla ilgili bilgi verdi.

PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ da incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Serinhisar gibi kıymetli bir ilçemize böylesine bir bilim merkezini kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Bu noktada bizlere destek veren başkanımız Mehmet Kobaş ve kıymetli bağışçımız Cevriye Esen hanımefendiye teşekkür ediyoruz. 2019 yılında Acil Durum ve Afet Yönetimi ile Sosyal Güvenlik programlarımıza öğrenci alımı yapacağız. Her iki bölümümüzü tercih edecek olan ilk öğrencilerimizi de ağırlayacağız. Meslek Yüksekokulu bölgemize bilimsel, kültürel ve ekonomik anlamda büyük katkı sağlayacak” dedi.

Serinhisar MYO, 18 derslikli ve 4 bin 200 metrekare kapalı alana sahip olacak.