29.06.2022, Çarşamba
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. PAÜ’lü öğrenciler ihtiyaç sahiplerinin hizmetinde

PAÜ’lü öğrenciler ihtiyaç sahiplerinin hizmetinde

Haber Merkezi - 26 Nisan 2017 Çarşamba - 10:56 PAÜ’lü öğrenciler ihtiyaç sahiplerinin hizmetinde

Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ), İhtiyaç Haritası Topluluğu kuruldu. Topluluk, ihtiyaç sahipleri ile destekçileri online bir platform üzerinde buluşturmak üzere faaliyetlerde bulunuyor.

A- A+

Başkanlığını Gözde Temel’in yaptığı İhtiyaç Haritası Topluluğu, faaliyetleri kapsamında “Alkol ve Madde Bağımlılığı” konulu konferans düzenledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’ndaki konferansın açılışında konuşan topluluk başkanı Gözde Temel, madde bağımlılığının günümüzün en büyük sorunlarından biri olduğunu vurguladı.

Topluluk Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Ferda Esin Gülel ise, İhtiyaç Haritası’nın, ihtiyaç sahipleri ile destekçileri online bir platform üzerinde buluşturan bir sosyal girişim olduğunu belirtti. Gülel, İhtiyaç Haritası’nın Türkiye’de kent ve mahalle temelinde ihtiyaçların vatandaş katılımı ile sistematik bir şekilde öğrenilmesi, harita tabanlı olarak toplanması ve bu ihtiyaçların gerekli kurum-kuruluş veya özel kişiler tarafından karşılanmasının kolaylaştırılması için bir sistem olduğunu söyledi.

Haberin DevamıReklam

Bu kapsamda Pamukkale Üniversitesi öğrencilerinden oluşan İhtiyaç Haritası Topluluğu’nu kurduklarını ifade eden Gülel, son desteklerini sokakta pet şişe toplayarak geçimini sağlamaya çalışan bir kadına gıda ve giyecek tedarikiyle verdiklerini kaydetti.

Açılış konuşmalarının ardından Dr. Şerife Aslan, Psikolog Çiğdem Tekkanat ve Sosyal Hizmetler Uzmanı Hatice Koç, bağımlılık, bağımlılık yapıcı maddeler, madde kullanım nedenleri, risk faktörleri, ailelerin yapması gerekenler ve tedavi süreçleri hakkında öğrenciler bilgilendirildi.