20.10.2020, Salı
18 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu

Paü’den Elektrik ve Elektronik Mühendislerine eğitim

Haber Merkezi - 4 Ağustos 2017 Cuma - 16:55 Paü’den Elektrik ve Elektronik Mühendislerine eğitim

Pamukkale Üniversitesi Güç Sistemleri Uygulama ve Araştırma Merkezi (PAÜ/GSUAM) ve Elektrik Mühendisleri Odası Denizli Şubesi arasında üniversite-meslek odaları iş birliği çerçevesinde, elektrik ve elektronik mühendislerinin meslek içi eğitim ve sertifikasyon programı protokolü törenle imzalandı.

A- A+

Pamukkale Üniversitesi Rektörlük makamında yapılan protokol törenine; Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Elektrik Mühendisleri Odası Denizli Şube Başkanı Bülent Pala, PAÜ/GSUAM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selami Kesler, PAÜ/GSUAM Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Engin Çetin, Elektrik Mühendisleri Odası Denizli Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Arif Dönmez ile Şube Müdürü Derya Sevinçli katıldı.

Törende açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, üniversitelerin eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri dışında, bulundukları bölgede sanayi ve topluma katkı sağlamayı amaçlamaları gerektiğini ifade ederken, Pamukkale Üniversitesi olarak meslek odaları ile iş birliği içinde bilim ve teknolojideki yeni gelişmeler ile yeni uygulama yöntemlerinin sektörel çalışmalara adapte edilmesi konusunda çalışmalarına devam edeceklerine değindi. Bu tür eğitim programlarında özellikle uygulamalı eğitimin son derece önemli olduğuna dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Bağ, Pamukkale Üniversitesi Araştırma Laboratuvarları’nın kapılarının bu tarz faaliyetlerde her zaman meslek odalarına açık olduğuna dikkat çekti. Projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, projenin Üniversite, Elektrik Mühendisleri Odası ve Elektrik-Elektronik Mühendisleri için hayırlı olmasını diledi.

Törende konuşma yapan Elektrik Mühendisleri Odası Denizli Şube Başkanı Bülent Pala, Elektrik Mühendisleri Odası olarak mühendis üyelerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak adına birçok eğitim programına imza attıklarını ifade ederken, bu protokol vasıtası ile hem teorik hem de pratik anlamda Pamukkale Üniversitesi tarafından verilecek eğitimin, mühendisler için önemini vurguladı. Projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen başta Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ olmak üzere Güç Sistemleri Uygulama ve Araştırma Merkezi yönetimine ve Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyeleri’ne teşekkür etti.

Konuşmaların ardından işbirliği protokolü, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve Elektrik Mühendisleri Odası Denizli Şube Başkanı Bülent Pala tarafından imzaladı.

Proje kapsamında Elektrik Mühendisleri Odası’na kayıtlı mühendislere; Güneş Enerjisi Sistemleri Tesisatı Eğitimi, Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Eğitimi, Elektrik SMM Eğitimi ve güncel teknolojik gelişmelere göre belirlenecek teknik eğitimler verilecek. Teorik eğitimler, Pamukkale Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından verilirken, uygulamalı eğitimler Pamukkale Üniversitesi laboratuvarlarında gerçekleştirilecek. Proje sonunda katılımcılar; Güneş Enerjisi Sistemleri Yetkilendirme Belgesi, Topraklama Yetki Belgesi ve Elektrik SMM Belgesi’ni almaya hak kazanacaklar.

Paü'den Elektrik ve Elektronik Mühendislerine eğitim

PAÜ’DEN EEMKON2017 VE YEKSEM 2017’YE DESTEK

Pamukkale Üniversitesi, 16-18 Kasım 2017 tarihleri arasında Elektrik Mühendisleri Odası’nın İstanbul Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde gerçekleştireceği Elektrik Elektronik Mühendisliği Kongresi’ne (EEMKON2017) destek verecek.

Yapılan törende imzalanan ikinci protokol ise Pamukkale Üniversitesi ile Elektrik Mühendisleri Odası adına Elektrik Mühendisleri İstanbul Şubesi arasında EEMKON2017’ye destek protokolü oldu. Pamukkale Üniversitesi ile EMO İstanbul Şube arasında imzalanan protokol ile ülkemizde ve dünyada hızla gelişen elektrik, elektronik ve biyomedikal mühendisliği alanlarındaki yeniliklerin ele alınacağı EEMKON2017’de kongreyi destekleyen üniversiteler arasında Pamukkale Üniversitesi de yerini almış oldu. Bu sayede kongreye katılıp bildiri sunumu yapmak isteyen PAÜ öğretim üyeleri ve öğrencilerine kongre düzenleme kurulu tarafından çeşitli kolaylıklar sağlanacak.

Pamukkale Üniversitesi geçtiğimiz aylarda da aldığı bir kararla, EMO Antalya Şubesi’nce 3-5 Kasım 2017 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan 9. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu ve Sergisi’nde de (YEKSEM 2017), destek veren Üniversiteler arasında yer almıştı.