26.02.2021, Cuma
5 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu

PAÜ’de birçok fakültede uzaktan eğitim verilecek

Haber Merkezi - 29 Ağustos 2020 Cumartesi - 18:40 PAÜ’de birçok fakültede uzaktan eğitim verilecek

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Senatosu, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında bazı fakülteler dışındaki kalan bölümlerde uzaktan eğitim verilmesi kararını aldı.

A- A+

PAÜ Senatosu toplantısında, 2020-2021 döneminde eğitim öğretimin yüz yüze veya uzaktan eğitimle mi verileceği ele alındı. Coronavirüs salgınının toplumsal yaşamı ve insan sağlığını olumsuz yönde etkilemeye devam ettiği, ülke genelinde pandemi hastası sayısındaki artış ve iller bazında salgının yayılış hızı, durumun hala tehlikeli düzeyde olduğunu gösterdiğine dikkat çekilerek, alınan karar şöyle açıklandı:

“Bu yüzden öğrencilerimizin sağlığını korumak amacıyla Üniversitemiz Senatosu 2020-2021 eğitim-öğretim yılının 5 Ekim 2020 tarihinde başlamasına ve güz yarı yılında eğitim ve öğretim faaliyetlerinin genel olarak tüm akademik birimlerde ‘Uzaktan Eğitim’ modeline dayalı olarak verilmesine karar vermiştir. Bu karar çerçevesinde fakülteler özelinde alınan ek kararlar da şöyledir:

a) Diş Hekimliği Fakültesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde derslerin büyük çoğunluğu örgün eğitimle yapılacaktır.

b) Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulundaki sadece son sınıf öğrencilerin dersleri, örgün eğitimle yürütülecektir.

c)Eğitim Fakültesi öğrencilerinin uygulamalı derslerinin (Öğretmenlik Uygulaması, v.b.) Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirleyeceği süreç kapsamında yapılacaktır.

d) Yabancı Dil Yeterlik Sınavı ve ortak zorunlu dersler kapsamında verilen derslerin muafıyet sınavları (yüz yüze ya da uzaktan), ilgili akademik birimler tarafından planlanıp öğrencilere duyurulacaktır.”